Každé domáce zvieratko so sebou prináša radosť, lásku, zábavu, ale tiež ide o zodpovednosť za jeho zdravie, pohodlie a dobrú kondíciu. K starostlivosti o mačku rozhodne patrí aj pravidelné vyčesávanie srsti, v niektorých prípadoch kúpanie, úprava srsti, ……
Nech sa ale staráte viac či menej, v domácnosti budú mačacie chlpy neustále poletovať vo vzduchu, vykukovať spoza dverí a budú zdobiť vaše najobľúbenejšie čierne nohavice či kabát. Počiatočný odpor k „chlpatému oblečeniu sa síce časom odbúra“, ale chuť bojovať s chlpmi len u niektorých ľudí a to ja práve nie som. 🙂

Najmä domácnosti s väčším počtom mačiek sú plné ich srsti. Domáci a aj návštevy sa zdržujú nosenie oblečenia čiernej farby a materiálov, ktoré pôsobia na chlpy ako magnet, len aby si udržali ako tak čisté oblečenie a zariadenie bytu. Na pomoc v tomto nerovnom boji si často povolávame klasickú prachovku, smeták, metličku či vysávač. Všetko je to vporiadku, samozrejme, ale niektoré povrchy sú však ako magnet, ktorý chlpy nielen priťahuje, ale aj udržuje na sebe. V takýchto prípadoch máme obmedzené možnosti.

Ja som bol dlho nešťastný z gauča a vystriedal som veľa rôznych vecí. Nakoniec mi najviac pomohli mokré ruky a pomalé otieranie chlpov z jeho povrchu.
Našťastie, dnes je možné zakúpiť aj skvelých pomocníkov pri upratovaní a nemusíme sa teda už tak strašne trápiť.

Ktorí sú teda podľa mňa lepkaví pomocníci v boji proti mačacím chĺpkom?

1. Lepivé valčeky

Klasikou sú valčeky s lepkavou stranou, ktoré predávajú skoro všade (v odevoch, IKEA, domáce potreby,….) Sú pomerne účinné. Musíte ale neustále dokupovať náhradné valčeky a na jedno očistenie šatstva miniete aj 5 -10 kúskov papierikov z jednej rolky.

odstraňovač chlpov

2. Vyčesávacia kefa

Túto bielu mám už mnoho rokov a hoc prišla o rúčku, je naozaj skvelá a nedám na ňu dopustiť. Chlpy odstraňuje veľmi ľahko a rýchlo a dajú sa z nej ťahom opačným smerom rovnako ľahko odstrániť. Na škrabadlo a pelechy, či moju posteľ, je najlepšia. Nedávno som si zakúpil aj mini verziu do tašky pre použitie kdekoľvek.

3. Schticky – čistiace valčeky

Schticky – čistiace valčeky sú absolútnou novinkou v mojej domácnosti. Pred pár dňami mi ich darovala moja mamina. Aj keď pochádzajú z top shopu (ku ktorému som viac ako skeptický) naozaj ich môžem doporučiť. Všetky tri veľkosti v pohode zvládnu očistiť podlahy, posteľ, stoličky, pelechy, škrabadlo aj oblečenie. Nie je potrebné tlačiť ani sa extra namáhať, chlpy to odstraňuje takpovediac samo. 🙂
Ak je už valček špinavý, stačí ho opláchnuť v teplej vode a je hneď pripravený k ďalšiemu použitiu. Takže žiadne dokupovanie nových náhrad, vložiek,…Žiadne komplikované čistenie či umývanie. Jednoduché a praktické, vhodné na všetky povrchy a navyše nesmierne účinné!

Rozhodne (pre mňa ) zatiaľ najlepšie, čo doma mám v boji proti chlpom. 🙂

Viac o produkte sa dozviete za odkazom tu.

odstraňovače chlpov sada

Máte vy nejaké osvedčené tipy či triky ako si poradiť s chlpmi? Podeľte sa 🙂

Môj kolega z práce, hrdý majiteľ dvoch britských mačiek tvrdí, že sušička mačacie chlpy z oblečenia určite odstráni. Žiaľ, neviem posúdiť. Má niekto podobnú skúsenosť?

 

Podobné príspevky:

Skvelý pomocník v domácnosti s mačkami – vysávač

Mačky v akcii s vysávacím prístrojom Roomba

Pomocník v domácnosti s chlpáčmi – ROOMY SILVER DOG robotický vysávač

Vysávanie mačky? Žiadny problém, niektoré to priam milujú

Mačiatka obsadili roombu a vyrazili na výlet po dome

One Comment

  1. mám doma valčeky a podľa mňa najúčinnejšie… inak poznám všetky uvázdané možnosti… resp.skúsila som ich. Toto leto môj miláčik veľmi plnze, asi to je tými neskutočnými teplotami, takže valčeky fungujú jedna radosť..

    Mária Poláková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..