Z ničoho nič sa tu objavila a pekne nás vystrašila. vyrážka podivného tvaru, neskutočných rozmerov, ale inak nebolestivá, nemokvajúca, nečervená, nesvrbela. Z noci zo soboty na nedeľu sa objavila na Lolinom tele nosíka. Vyzeralo to ako nejaké pohorie. Najskôr som myslel , že sa asi poškrabali v noci s Robinom, ale žiadne chrasty, krv, porušenie kože. Nič. No záhada.

vyrážky

Pupence si nechala v pokoji ošetriť a pri dotyku bolo jasné, že nespôsobujú žiadnu bolesť ani diskomfort. Koloidné striebro na tampóne sa stalo prvou pomocou.Pri ošetrovaní zliezli v mieste vyrážky chĺpky, ale to skôr prikladám tomu, že som to čistil. Asi by ale vypadli beztak.

dermatóza

Pravidelné ošetrovanie koloidným striebrom zabralo, večer sa stav viditelne zlepšil. Pupence začali miznúť, stratili objem i svoju výšku. Ráno v pondelok sa už tvorili chrastičky.

pupák

Podvečer som navštívil veterinára, ktorý podal hneď injekčne antihistaminiká. Podľa neho je to najskôr alergická reakcia, vzhľadom na rýchlosť, akým sa prejavila. Obvykle ju sprevádza svrbenie, čo u Lolinky príznak zjavne nebol. Ošetrovaním koloidným striebrom pokračujeme. Žiadna iná mačka to zatiaľ nechytila. Herpes či mykózu sme vylúčili tiež.

vyrážka

Dnes je utorok a miesta sa pekne hoja. Verím, že to skoro zmizne!

 

Keby mal niekto nejakú teóriu, čo to mohlo spôsobiť, nech dá vedieť. U nás doma sa nič nezmenilo, strava je tá istá, čistiace prostriedky sú „eco“, doma vyrobené, bez chémie. Upratoval som až v nedeľu, takže by sme aj esenciálne oleje, ktoré používam, mohli vylúčiť. Ďakujem vopred všetkým!

 

Lucián & Lola

 

Podobné príspevky:

Problémy s nečistotnosťou – Lolinkino zastrašovanie

Psychogénna alopécia – kompulzívne správanie domácich mačiek

Stresové faktory v živote mačky a ich eliminácia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..