Ernest Hemningway bol americký spisovateľ a žurnalista. V roku 1954 získal Nobelovu cenu za literatúru. Ako väčšina géniov aj on nebol obyčajným priemerným človekom. Mal svojich démonov, ktorí ho prenasledovali celý život, až kým sa dobrovoľne nerozhodol ho ukončiť. Zomrel v roku 1961 na Kube.

Ernet Hemingway však nie je známy len vďaka neskutočnému nadaniu a talentu z oblasti literatúry, ale bol aj milovníkom mačiek. Mačky ho sprevádzali takmer celý jeho život a vlastnil ich hneď niekoľko.

Zaujímavosťou je, že mnohé z nich trpeli polydaktýliou čiže viacprstosťou. Jednou z nich bola aj Snowball – snehová guľa a dostal ju darom od Stanleyho Dextera, námorného kapitána z 30. rokov minulého storočia. Hemingway bol známy svojím obdivom k mačkám. V jeho sídle v Key West na Floride, kde je dnes jeho múzeum, dodnes žijú potomkovia jeho mačiek a značná časť z nich sú polydaktýlky. 🙂

V súčastnosti v tejto usadlosti, kde predtým autor pobýval žije cez 40 mačiek. O všetky je kráľovsky postarané. Dohliadajú nad nimi štátne orgány(Ministerstvo poľnohospodárstva), ktoré platia ich starostlivosť. Každý večer sú napríklad zatvárané, aby im iné zvery nemohli ublížiť a zároveň aby mačky nemohli utiecť na rušné ulice.

Jedna z polydaktýliek, ktorá obýva múzeum Ernesta Hemingwaya
 photo 300px-Polydactylcat_zpsef896779.jpg

Krásny spôsob ako si uctiť pamiatku literárneho velikána a zároveň milovníka mačiek, čo poviete?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..