Purrfect Pals je organizácia, ktorá vznikla vďaka jednej milovníčke mačiek, ktorá svoj život zasvätila týmto krásnym domácim šelmám. Kathy Centala založila združenie na pomoc opusteným a nechceným mačičkám už v roku 1988. Zakrátko bolo mačiek už toľko, že Kathy potrebovala väčší priestor a to nielen pre ne, ale i pre seba. 🙂

Začiatkom 90. rokov sa presťahovala na 5-akrový pozemok v Arlingtone, v štáte Washington, kde zriadila nové sídlo svojho útulku pre stovky opustených mačacích labiek. Vďaka výhodnej polohe začali adopcie i v pet shopoch (v USA je normálne, že sa mačiatka a šteniatka predávajú v obchodoch). Počas prvých rokov sa združeniu podarilo adoptovať takýmto spôsobom desiatky mačiek, teraz je to až neuveriteľných 2500 mačičiek každý rok.

The Purrfect Pals azyly sa stali jedným z najdôležitejších záchranných centier pre mačky v Severnej Amerike. Miesto u nich nájdu mačičky gravídne, postihnuté leukémiou iochorením FIV a taktiež mačičky s problémovým správaním a iné, ktoré vyžadujú špeciálnu starostlivosť a opateru.
Miranda
Vďaka tejto organizácii dostala druhú šancu i mladá mamina Miranda a jej 5 mačiatok, ktoráésa dostali do ich programu.
Vďaka moderným technológiám dnes adopcii mačiat pomáha i webová kamera, ktorá mladé micky sleduje 24 hodín denne počas celého týždňa. Potenciálni záujemcovia si tak môžu odsledovať, o ktoré z chlpatých klbiek by prejavili záujem. Rovnako livestream slúži aj pre mecenášov a podporovateľov organizácie, ktorí majú možnosť vidieť kam ich peniažky putovali a ako sa mladým mickám darí.(aj vďaka ich podpore)
Miranda
Je to skvelý nápad ako propagovať svoje združenie, podporovať adopcie a reálne ukázať kam idú darované peniažky a materiálne zdroje.
Livestream mačiatok si môžete aktuálne pozrieť za odkazom tu.

Miranda´s kitten on the kitten cam
Miranda´s kitten FaceBook
Purrfect Pals because every cat matters

Zdroje informácií a fotiek sú vo forme odkazov priamo v texte. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..