V dnešnej dobe sú na každého kladené vysoké nároky, pracujeme dlho, tvrdo a sme fyzicky i psychicky unavení. Každému z nás by po ťažkom dni plnom povinností a stresu pomohla poriadna zdravotná masáž, ktorá by uvolnila napäté svalstvo a ulahodila i duši. Mačky majú neuveriteľnú schopnosť svoji pradením znižovať krvný tlak a odbúravať stres. To sú jasné fakty. Okrem toho sú ich labky skutočne zlatými masérskymi nástrojmi, ktoré si vycvičili počas prvých týždňov svojho života. Práve vtedy totiž masírovali bruško pri saní mliečka z bradaviek od svojej maminy. Od toho obdobia im takzvané „tlačenie kapustičky“ zostáva i do dospelosti a vo chvíľach, keď sa cítia dobre, pokojne a bezpečne, zvyknú takto masírovať. Niekedy len neživé predmety, inokedy nás, inú micu alebo dokonca iného zvieracieho kamaráta.

Nasledujúce video zachytáva mačiatko vykonávajúce zdravotnú masáž unavenému mopslíkovi Tobymu, ktorý si ju zjavne exrémne užíva:)

Masáže sú v tejto domácnosti skutočne pravidelným zvykom, lebo po nejakom čase už väčšie mačiatko pracuje znovu a Toby len slastne chrní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..