O tom, že u mačiek sa v populácii objavujú mačence s dvomi tváričkami som už raz písal. Bolo to v príspevku o rekordmanovi kocúrikovi s dvomi tvárami, ktorý sa dožil krásnych 12 rokov. Porucha, ktorá to spôsobila, sa volá diplikácia (čiastočné alebo úplné zdvojenie) hlavy a u mačiek domácich je pomerne vzácna. Zaujímavosťou však je, že len mizivé percento takto postihnutých mačičiek sa dožije dospelosti. Frank a Louie je tak veľkou svetovou raritou a to im zabezpečilo aj zápis do Guinessovej knihy rekordov ako najdlhšie žijúca mačka s dvomi tvárami.

Kocúr s dvomi tvárami

Podobný zázračný prírastok zaznamenali nedávno aj v inej mačacej rodinke. Krásnej čiernej micinke sa narodilo mačiatko postihnuté touto poruchou – malo dve tváričky.
Už počas gravidity si majitelia zo žartu hovorili, čo keď práve ich mačka porodí mačence s dvomi hlavičkami. Nakoniec sa ich žartovanie stalo skutočnosťou a narodil sa im dvojhlavý kocúrik. Malé čierne mačiatko má skutočne dve hlávky, no tvárovú časť majú oddelenú. Teší sa dobrej kondícii a plnému zdraviu.
Majitelia si mačiatko aj napriek negatívnym názorom okolia rozhodli nechať a vychovať ho.

Nechali by ste si takéto mačiatko z vrhu? Verím že áno! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..