Napriek všetkým veciam a udalostiam, ktoré sa aktuálne vo svete dejú, stále sa nájdu dobrí ľudia, schopní a hlavne ochotní nežištne pomôcť tým, ktorí to nedokážu sami. Medzi takých určite patrí aj jeden americký veterinárny oftalmológ. Ten urobil obrovský vianočný zázrak – navrátil malému mačiatku jeho zrak a tak mu zabezpečil plnohodnotný život.

Phil – mačiatko z ulice sa narodilo bez viečok a jeho zrak bol teda odsúdený na zánik. Bez viečok nie je možné udržať oko vlhké a žmurkať. Bez nákladnej operácie by mača úplne osleplo. Strašná predstava, obzvlášť pre tak malého drobčeka. Toto ochorenie je inak veľmi raritné a bez operácie mačičky oslepnú takmer hneď. V USA stojí takýto zákrok cca 1600USD, čo nie je vôbec málo. Ktovie či u nás je niečo také vôbec možné.

Dr. Martin Coster z Angell Animal Medical Center je ale muž s dobrým srdcom a operáciu vykonal na svoje náklady. Tento vianočný darček si bude mačiatko už asi navždy pamätať. 🙂 Phil  sa po operácii kompletne zotavil a čaká na svoju „rodinu“ v adopčnom centre.

Je úžasné čítať takéto správy, kiež by takých dobrákov bolo čo najviac!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..