Väčšine z nás, čo sme oddanými „služobníkmi“ našich mačiek, prídu tieto tvory tak fascinujúce, že sme sa rozhodli zadovážiť si domov čo najviac mačkami inšpirovaných doplnkov. Zbierame sošky, šálky, podložky pod tanieriky, plyšákov, puzzle, predložky pred dvere, nálepky, perá, obliečky na prádlo, papuče ,……proste čokoľvek s mačkou súvisiace alebo obsahujúce jej podobizeň.

Trh nám vychádza v ústrety a hoc v našich podmienkach až tak nie, v zahraničí si „mačkofilovia/ailurofilovia“ prídu skutočne na svoje. Stačí mať dostatok peňazí a môžete si zadovážiť prekrásne praktické veci a vybaviť si tak mačkami kompletne celú domácnosť. 🙂 Novinky prichádzajú najmä zo sveta elektroniky a výpočtovej techniky, na ktorú sa zameriam.

Jedným z veľmi obľúbených artiklov v USA sú známe nástenné Kit-CAt Clock. Nástenné hodiny možno dostať v rôznych veľkostiach i farebných prevedeniach a aj s budíkom. Hodiny sa vyrábajú už viac ako 75 rokov. Postupne prenikajú aj do Európy. Ich cena sa pohybuje približne od 40 USD.

Luxusnejším doplnkom sú aj napríklad reproduktory s mačacími uškami Cat shaped 2.1-channel speaker.
Photobucket

Zaujímavé sú aj LCD monitory s mačacími uškami za cca 400 USD. Pochádzajú z Japonska a ich uši slúžia ako reproduktory.
Photobucket

Dostupnejší je napríklad obal pre iPod v tvare krásnej bielej alebo čiernej micky – iKitty – Cat Shaped iPod nano Case. Objednať sa dá za necelých 40USD.
Photobucket

Ďalšou nápaditou vecou je USB Hub v tvare ryšavej mačky, ktorý v porovnaní s klasickými vyzerá náramne.
Photobucket

Úplnou vychytávkou dotiahnutou do dokonalosti je ďalší japonský výrobok – webová kamera / digitálny fotoaparát Necono Digital Camera v tvare mačky.


Asi najznámejšou mačkou na svete je Hello Kitty. Tá za svoju 30 ročnú existenciu pokryla všetky segmenty trhu, ktoré mohla. Od rozprávok, cez seriály, film a hudbu prenikla do potravinárskeho priemyslu až k móde, šperkom parfémom a elektronike. Hello Kitty je skutočnou módnou ikonou vo svete mačiek a produktov s jej podobizňou je nespočetne veľa. Práve preto si Hello Kitty rozhodne zaslúži samostatný článok, ktorý v budúcnosti určite pripravím.
To, čo som od Hello Kitty ešte nevidel a nesmierne ma zaujalo je napríklad táto televízia
Photobucket
alebo tieto prekrásne USB reproduktory
Photobucket

Takže milí mačkári a ailurofilovia , vybrali ste si ? Ak áno, tak horsa na nákupy, Vianoce sa blížia!:)

Zdroje informácií a fotiek sú priamo v texte vo forme odkazov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..