Bazilej je tretie najväčšie mesto Švajčiarska. Je približne dvakrát taká veľká ako Bratislava a o dosť menšia ako Praha. Nachádza sa na severozápade Švajčiarska na rieke Rýn, blízko hraníc s Francúzskom a Nemeckom. Mimo iného je to známe priemyselné a univerzitné mesto.

Okrem toho sa tu každý rok koná svetová výstava hodiniek a šperkov BaselWorld, v obrovských výstavných priestoroch uprostred mesta. To bol aj dôvod mojej nedávnej návštevy.
Pri každej ceste mimo domova sa vždy snažím vyhľadať a odfotiť všetko súvisiace s mačkami a mačkovitými šelmami. 🙂 Rovnako to bolo aj tentokrát.

Hneď pri hoteli v Neuenburgeri (v Nemecku) som prvé ráno videl krásnu murovanú pouličku. Bola veľmi plachá, ale vyzerala spokojne a zdravo.
 photo 1copy-1_zpsf2d8e801.jpg
 photo 2copy-1_zpsca578a65.jpg

Následne som sa venoval v rámci výstavy pracovným povinnostiam v Bazileji. Keďže platil v celom areáli prísny zákaz fotenia, nepodarilo sa mi zvečniť všetky tie prekrásne šperky inšpirované mačkami. A to ich bolo naozaj mnoho! Ponúkam ale aspoň malú ochutnávku z dielne Roberta Coina.
 photo 2013-04-26092702copy_zps176b0ff9.jpg

Mačky však vzhľadom na svoju noblesnosť, prirodzenú eleganciu a krásu patria k častým motívom šperkárskych značiek, ktoré spájajú svoje značky so šelmami, či už vo svojich reklamných materiáloch (Cartier) alebo priamo v dizajne šperkov (Boucheron, ALO diamonds, Roberto Coin,…).

Naštastie sme po niekoľkodňovej práci mali trošku času a Bazilej sme si aj prezreli. Na potulkách mestom som našiel ešte zopár mačacích motívov.
 photo 3copy-1_zpse5b17cc7.jpg
 photo 4copy-1_zpsa0d34294.jpg
 photo 5copy-1_zps7d2df669.jpg
 photo 6copy-1_zps090cd2d2.jpg
 photo 7copy_zpsbd20eb82.jpg

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..