Mačka je prirodzená šelma, „zabiják“, lovec,….všetko s pierkami ju fascinuje a zaujíma. Dlhé minúty dokáže cez okno pozerať na lietajúce vtáčky na záhrade a bez mihnutia sleduje každý ich pohyb. Niekedy toto pozorovanie dopĺňa i prapodivnými zvukmi, pripomínajúcimi plač malého dieťaťa a syčanie hada v jednom. 🙂 Existujú aj vzácne prípady, keď si však mačka na operenca zvykne a berie ho ako súčasť domácnosti.
Častejšie sa ale stáva, že mačička sedáva pri klietke, vtáčika pozoruje, ale navonok nejaví najmenší náznak toho, že by ho chcela uloviť. Inokedy ho zase absolútne ignoruje. Človek nadobudne následne pocit, že toto medzidruhováé spolužitie prekonalo prirodzený potravinový reťazec a prestane micu kontrolovať. Jedného dňa však po príchode domov už vtáčika nenájde.
Micinky sú narozdiel od nás ľudí veľmi pokojné a trpezlivé. Ich prirodzené pudy nie je možné vždy potlačiť. Výnimky však existujú rovnako, ako nespočetné prípady keď si mica doslova nechala vtáčikom po hlave skákať. A práve takéto nevšedné videá vám dnes chcem ukázať.

Mačička sa hrá – respektíve andulka sa hrá s mačičkou 🙂

Mačička Lucky sa hrá s veľkým papagájom kakadu menom Coco a nechá si od neho i hlavičku pomasírovať

Mačiatko a korela

Strakatá mica a agapornis

Má aj vaša mačka za kamaráta nejakého operenca?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..