Bohužiaľ, je to tak. Mačky sú považované za adekvátnu náhradu mäsa exotických šeliem. Aktuálne je to veľký boom v gastronómii Vietnamu. Tam na uliciach už mačičku behať neuvidíte. Dôvod je prostý. Sú to peniaze, ktoré stačiť chytiť, zabiť a dobre predať. Následne sa mačacie mäsko objaví ako exotická špecialitka v luxusnej reštaurácii a nik nespozná rozdiel.

Zvrhlé, odporné a nechutné… nič iné ma ani nenapadne. Koho už len privedie chuť na mladé mäsko tigríka do stravovacieho zariadenia?  A koho napadne toto mäso nahradiť ferálnou mačkou? Kde to žijeme, preboha.

Podľa istého článku /odkaz nižšie/ je možné takéto mačky predávať až od cca 37 do 52 libier a to je už slušný peniaz. Aj napriek ilegalite – oficiálne je to zakázané odroku 1997 – sa mäsko označované ako „baby tiger“ predáva v severnej časti krajiny a dokonca i hodinu cesty od hlavného mesta. Dopyt po tejto zvrhlej špecialitke je vraj extrémne vysoký a v jednej reštaurácii je to až  takmer 40 kusov denne. Vychutnávať si mačacie mäso ale vraj chodia všetky socio-ekonomické vrstvy. Rozdiel je však vraj len v tom, ako často.

Mačky sa pritom pohybujú vo veľkých konvojoch celou krajinou a vozené či „uskladňované“ sú v príšerných podmienkach. Rovnako ako zberači mačiek, tak aj ich závozníci sú viac ako dobre platení a v chudobnej krajine sa im tento biznis vyplatí. Majitelia reštaurácií sa len tešia, lebo taký zamestnaní už dlho neboli. Teraz sú mačky proste jednotkou na miestnom mäsovom trhu.

Je to šokujúce a neuveriteľné a v mojich očiach maximálne barbarské!

Fotogaléria a videá v článku dole nie sú vhodné pre slabšie povahy!!!!!

Zdroj informácií: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3038321/EXCLUSIVE-ve-killed-31-today-s-best-meat-Disturbing-boom-pet-cats-snatched-Vietnamese-streets-served-illegally-restaurants-baby-tiger-noodles.html

 

Podobné príspevky:

Krátky pohľad na trh so psím a mačacím mäsom v Číne

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..