Príroda nás často prekvapuje. To že pes a mačka sú odvekými nepriateľmi – respektíve, že sa príliš nemusia a nevyhľadávajú vzájomný kontakt je jasné. Rovnako je však jasné, že dokážu aj žiť v absolútnej harmónii a súhre, ba dokonca vedia nadviazať priam priateľský láskyplný vzťah. Všetko je relatívne, individiuálne a vždy záleží na okolnostiach. V prírode je možné všetko.

Na mojich pravidelných potulkách internetom som našiel čerstvú správu, ktorá doslova berie dych. Pes menom Regan našiel pri ceste dve malé mačiatka. Ľudská hyena ich tam vyhodila vo vreci od krmiva a ponechala svojmu osudu. Regan je veľký poľovný pes a na svojich potulkách natrafil na mňaukajúce vrecko s mačencami. Je obdivuhodné, že vreco schmatol do pysku a odniesol domov k svojím majiteľom. Niet pochýb , že tým mačiatkam zachránil život.

Po otvorení vreca zažili majitelia šok. 3 mačiatka boli mŕtve a 2 ešte žili. Vrece s najväčšou pravdepodobnosťou už stihlo prejsť nejaké vozidlo. Neuveriteľné, čo človek dokáže urobiť za svinstvo a naopak ako úžasne sa dokáže jedna nemá tvár zachovať k inej. Ľudia sa majú od zvierat stále veľa čo učiť!

Mačiatka boli následne odvezené do záchranného centra, kde sa im dostalo potrebnej veterinárnej starostlivosti. Dostali mená Tipper a Skipper a dnes už čakajú na nový domov! Vyrástli z nich prekrásni kocúrikovia s úžasnou kresbou na kožúškoch. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..