Využívanie marihuany v humánnej medicíne nie je vôbec žiadnou novinkou. Marihuana sa používa v liečbe človeka už od pradávna. S postupom času a vývojom medicíny a štúdiom tejto rastlinky sa jej využitie iba rozširuje a viac uplatňuje. Rovnako pribúda štátov, ktoré tzv. medicínsku marihuanu legalizujú a tak je dostupná pre tých, ktorí ju naozaj potrebujú a ktorým pomáha od bolesti a zvyšuje kvalitu ich života. (Čoskoro bude dostupná aj tu, v Českej republike)

Novinkou v oblasti využitia medicínskej marihuany je jej použitie v terapii bolesti u domácich zvierat. Priekopníkom tejto terapie je veterinár z Los Angeles, Doug Kramer, ktorý marihuanou liečil svojho sibírskeho huskyho, ktorý bol terminálnom štádiu rakoviny. Jeho psíkovi sa práve vďaka marihuane údajne uľavilo a predĺžila mu aj život.

Prípravok, ktorý vyrobil údajne zlepšuje kvalitu života, navracia chuť k jedlu a tlmí bolesť. Zvieraťu sa tak uľaví a môže sa predĺžiť jeho život, pričom klesá stupeň bolesti, ktorú cíti. Niektorí odborníci ale varujú, že je možné ťažko postihnutému zvieraťu ešte viac priťažiť a spôsobiť jeho intoxikáciu až smrť.

Testovanie nového veterinárneho lieku z marihuany by malo zabrať asi 10 rokov a obsiahnuť množstvo štúdií. Postup doktora Kramera schvaľuje aj svetová organizácia za etické zaobchádzanie so zvieratami PeTA.
Ja sa k tejto iniciatíve pripájam.
Už aby to bolo!

Info čerpané z článku tu: http://news.yahoo.com/vet-recommends-medical-marijuana-pets-pain-192422828.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..