Celebrita alebo nie, mačacie pazúriky si nevyberajú. Svoje o tom už vie aj známa milovníčka zvierat a striktná veganka, extravagantná spievajúca herečka, Miley Cyrus. Tá pred pár mesiacmi zverejnila na svojej instagramovej stránke šokujúce fotografie. Tentokrát to neboli fotky z večierkov plné jointov a trávového dymu, ani umelý penis v jej rozkroku či neustále obnažené prsia. Boli to krvavé rany po celom tele. Tie jej údajne spôsobila mačka – podľa popisu: „“f*cked up by a pussy cat f*******ck 😿😻😿😻😿😻😿“

Bohužiaľ, detaily speváčka nezverejnila a tak nie je jasné, ako k napadnutiu prišlo. Vie sa ale, že už aj Miley vlastní adoptovanú mačičku. Či ju napadla práve ona alebo iná, však zostáva neobjasnené rovnako, ako i príčina útoku. Rany sú to ale naozaj pomerne veľké a krvavé a má ich ako na rukách, tak hlave a tvári.

zdroj: FaceBook Miley Cyrus
zdroj: FaceBook Miley Cyrus

Našťastie ma takto žiadna mačka nikdy zatiaľ nedoriadila, ale moje by si to nedovolili a cudzie sledujem a rešpektujem reč ich tela.

Mačacie poškrabanie nemusí byť len taká bežná vec. Existuje aj choroba z poškriabania, ktorá vzniká práve ak je do rany z mačky zanesená bakteriálna infekcia, s ktorou si telo samo nepodarí. Pôvodcom je Bartonella henselae – baktéria žijúca v slinách infikovaných mačiek. Pre mačku je však neškodná.  Viac o ochorení určite napíšem v dohľadnej dobe, bude to zaujímavé.

 

 

Podobné príspevky:

Miley Cyrus už má mačku – nie živú, ale vytetovanú

Miley Cyrus a jej mačací hit Wrecking Ball

Miley Cyrus síce nemá mačku ale ukázala svoje najobľúbenejšie mačacie video

Známe tváre a ich chlpatí mačací priatelia

Katy Perry a Ireland Baldwin si dali vytetovať tváričku Hello Kitty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..