23. apríla tohto roku bolo nájdené len 4 mesačné mláďatko divokého pantera na ceste, pravdepodobne po zrážke s autom. Mača tam zostalo ležať slepé a bezhybné. Záchrancami bolo prevezené do Lowry Park Zoo, kde sa mu tím špecialistov snažil zachrániť život.

O malého pantera sa za uplynulý mesiac dokopy staralo viac ako 12 veterinárnych špecialistov a odborníkov na divoké zvieratá. Bohužiaľ aj napriek naozaj prvotriednej starostlivosti sa malému zranenému tvorčekovi nepodarilo pomôcť. Mláďa zomrelo 26.05.2012 v anestéze. Resuscitácia nebola úspešná.

Malý panter nebol počas svojich posledných dní od hroznej nehody schopný udržať svoju hlavu hore, tým pádom nebolo ani možné, aby samostatne jedol. Na pomoc mu bol k telu pripevnený kovový rám, ktorý ho držal a bol zároveň mobilný. Pôvodne bol vytvorený pre malých psíkov.

panter

Panter z Floridy je divokožijúca šelma, ktorá patrí medzi ohrozené – vymierajúce druhy. Vedci sa domnievajú, že v divočine žije menej ako 160 kusov.
Len tento rok však našli až 12 mŕtvych jedincov – 5 zomreli v boji s iným panterom, 5 po zrážke autom a 2 z neznámych príčin.

Informácie a fotky čerpané zo zdroja tu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..