Mačky zdieľajú svoje životy s tými našimi. Sú inšpiráciou pre umelecké diela, sú praktickou pomôckou na lov škodcov, zlepšujú náš zdravotný stav alebo sú len prostou dekoráciou v byte či náhradou za plnohodnotný vzťah alebo deti. Mačky nás ale môžu aj motivovať k zmene a to zásadnej – zmene životného štýlu.
Presne takto to nedávno opísal americký spevák a talentovaný multiinštrumentalista MOBY. Jeho kocúr bol motiváciou pre nový spôsob života – vegánstvo.

Bol to vraj krásny slnečný deň, keď so svojím kocúrom sedeli na schodoch. Moby pozoroval lenivú mačku vyhrievajúcu sa na slnku. Proste pohodová idylka. Premýšľal nad tým, ako miluje toho kocúra a ako by urobil všetko preto, aby ho ochránil pred čímkoľvek a kýmkoľvek. Vtedy sa zamyslel nad tým, prečo ak tak miluje Tuckera, živí sa inými zvieratami. Na základe tejto úvahy sa Moby rozhodol pre vegetariánsky spôsob života.

Neskôr si však uvedomil, že nejesť mäso nestačí. Aj kvôli iným živočíšnym produktom trpia milióny zvierat v strašných podmienkach. A tak v roku 1987 sa z vegetariána stal vegan.

Klobúk dole! Jedna mačka a aká zmena – úžasné.

Ja stále milujem vyprážaný syr, ale verím, že jedného dňa sa stanem vegánom 🙂

2 Comments

  1. Pocula som uz aj taky zaujimavy nazor, ze ked chce clovek pomoct zvieratam ale neciti sa este na to, aby sa stal veganom, je lepsie jest maso ale vynechat mlieko a vajicka. Totiz ide o dlzku utrpenia tych zvierat. Kym kuriatka do svojej smrti trpia v priemere okolo 6 tyzdnov, kravy-dojnice ziju v prisernych podmienkach cele roky. Takisto aj utrpenie nosnic je dlhsie nez utrpenie kuriat na maso.
    Smrt/zabitie zvierata uz podla mna take hrozne nie je, lebo aj zvierata sa medzi sebou zabijaju a skor ci neskor by zomreli aj prirodzene. Za ovela vacsi hriech povazujem tie otrasne podmienky, v ktorych ziju.
    Raz sa takisto chcem stat vegankou, ale zatial kupujem vajicka z podstielky, pripadne obcas od tety z dvora a mlieko z automatu z nasho mesta, kde vidim tie kravy vonku. Okrem toho jem aj maso, lebo nezijem sama a nebolo by prakticke varit na trikrat (varime aj pre psika, kedze ma specialnu dietu).

    Veve
  2. Ja si myslím, že človek by mal byť všežravec, tak je uspôsobený. Je ale našou voľbou či tak chceme alebo nechceme žiť a dôvod je už absolútne bezpredmetný. Žiť dokážeme aj bez mäsa a živočíšnych produktov to je vedecký fakt.
    To ako človek nakladá so zvieratami rozoberať ani nebudem, je to hrôza.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..