Otázkou poistenia zvieraťa sa väčšinou začíname zaoberať až vtedy, keď je ťažko choré a my dostaneme účet za jeho liečbu. Sumy za operáciu, či dlhodobú liečbu zvieraťa u veterinára sa dokážu vyšplhať veľmi vysoko. Sama som za operáciu kolenného kĺbu našej mačky zaplatila vyše dvesto euro. Keby sme túto sumu neboli schopní zaplatiť, mačka by o nohu prišla. Aj ja som vtedy pomyslela na poistenie, žiaľ neskoro. Slovensko v poisťovaní zvierat stále zaostáva.

Je však zopár poisťovní, ktoré majú aj takýto produkt na trhu. Z dostupných zdrojov som zistila, že sú to tieto poisťovne.
Photobucket

Poistenie psa
GENERALI SLOVENSKO POISŤOVŇA a.s. – majú prepracované poistenie výhradne psov, ako jediného zvieraťa. Poistenie si môžete ušiť na mieru, podľa toho, čo chcete poistiť. Poistenie kryje liečebné náklady na úraz a chorobu, kryje prípad úhynu zvieraťa alebo jeho utratenia. Toto poistenie platí na území celej Európy. Poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú zvieraťom vám uhradí náklady, ak váš pes spôsobí nehodu, pohryzie niekoho alebo zničí cudzí majetok. Poistenie zodpovednosti platí len na území SR a pri krátkodobom pobyte aj v zahraničí. Podmienkami na poistenie psíka je jeho označenie mikročipom alebo tetovaním, ktoré je zapísané v jeho pet pase. Poistiť zviera prostredníctvom cestovného poistenia nie je možné. Pes musí byť v dobe poistenia zdravý a zaočkovaný proti besnote. Ohraničená je aj veková hranica psov a to pri váhe do 40 kg musí byť mladší ako 9 rokov. Nad 40 kg mladší ako 5 rokov. Nezáleží, či je pes čistokrvný, poistia vám aj kríženca. Veterinára si môžete vybrať, ale musí byť poverený veterinárnou komorou čipovaním zvierat.
UNION POISŤOVŇA a.s. – vám poistí každé zviera, ktoré vlastní očkovací preukaz a cestovný pas a to len na cestu do zahraničia čiže krátkodobo. Označenie mikročipom je samozrejmosť. Rozsah poistenia zahŕňa poistenie liečebných nákladov do výšky 1000 EURO a zodpovednosť za spôsobenú škodu do výšky 2000 EURO. Poistenie platí v celej EU. Podmienky poistenia sú podobné ako v predchádzajúcej poisťovni.

Photobucket

Poistenie za spôsobenú škodu / Poistenie domácnosti
Niekoľko ďalších poisťovní poisťuje len zodpovednosť za škodu spôsobenú členmi domácnosti, teda aj bežným domácim zvieraťom. Toto poistenie je súčasťou poistenia domácnosti. Liečebné náklady nepoisťujú, rovnako nemajú cestovné poistenie pre zvieratá. Patria k nim napríklad ALLIANZ-SLOVENSKÁ POISŤOVŇA a.s., ČSOB POISŤOVŇA a GROUPAMA POISŤOVŇA.

U ostatných poisťovní som sa nedopátrala produktu na poistenie zvierat, neznamená to však , že ho nemajú. Ak uvažujete o poistení psíka, pýtajte sa priamo v poisťovni. Ušijú vám poistenie na mieru podľa vašich predstáv a možností. Možno sa do budúcna vyhnete nečakaným výdavkom za veterinárne ošetrenie vášho miláčika.

Autorka článku: Bc. Zdenka Suchá
Článok publikovaný s povolením autorky
© Zdenka Suchá

2 Comments

  1. Dobry den mam otazku ohladom poistenia psa na pokritie liecebnych nakladov a pripadnym sposobenim skody
    .
    Je potrebne aby pes mal pas alebo staci len cip? Kolko by to stalo mesacne na staforda vek 9 mesiacov vaha nad 40 kg ? Dakujem za odpoved

    Marek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..