Francúzska popová diva Myléne Farmer nie je našincovi príliš známa. Niektoré jej nesmrteľné hity z rokov minulých sa však doniesli až do našich končín, či už v pôvodnom znení, alebo prevzaté mladšími speváčkami. Mnohí určite poznajú piesne Libertine z roku 1986 či Désenchantée z roku 1991. Myléne je vo francúzsku zbožňovanou umelkyňou, ktorá vládne tamojšiemu hudobnému trhu už takmer 30 rokov.

Jej osobný život a súkromie si speváčka úzkostlivo stráži a narozdiel od celebrít dnešnej doby sa Myléne akejkoľvek medializácii vyhýba, nedáva takmer žiadne rozhovory, nechodí na párty, večierky, do televízie. Žije absolútne v ústraní a každé verejné vystúpenie je veľkou vzácnosťou. Asi aj práve preto o nej kolujú šialené fámy , že žije v tme, obklopená temnými obrazmi s náboženskou tématikou, bez zrkadiel a spoločnosť jej robí orangután.

Každopádne , nie je dôležité ako žije, ani či dáva rozhovory, Myléne k fanúšikom hovorí cez svoju hudbu, texty a klipy. No a práve jedno video by som rád s vami zdieľal.
Ide o klip k piesni Si j’avais au moins… z megaúspešného albumu Point de suture, ktorý vyšiel v roku 2008. Pieseň sa dostala na prvé miesto francúzskej hitparády a predalo sa z nej skvelých 45 000 kusov.

Video je pokračovaním klipu k pilotnému singlu Dégénération – obe videá spolu vytvorili minifilm, ktorý zobrazuje Myléne ako éterickú mimozemskú bytosť schopnú vyvolať lásku a vášeň ako i ľudí tak i u zvierat. Potom ako je zatknutá a odvezená do výskumného ústavu, podarí sa jej vďaka svojim schopnostiam utiecť a oslobodiť všetky väznené zvieratká, ktorá pracovníci testovali v laboratóriách. Medzi inými tam môžeme vidieť i mačiatka. 🙂

Bohužiaľ mini film – The Farmer Project (Dégénération + Si j’avais au moins…) nie je na youtube dostupný a rovnako ani samostatný klip Dégénération, iba jeho remixová podoba

Oficiálny klip balady Si j’avais au moins… nájdete za odkazom tu.

Pieseň s klipom by sa mohla stať hymnou ochranárskych združení na celom svete!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..