Podivný neznesiteľný zápach sa šíril z hrobky na pražskom cintoríne v Olšanoch. Zápach bol tak intenzívny, že naňho upozornili okoloidúci ľudia. Ešte v ten istý deň (29. mája 2012) polícia vec prešetrila obhliadkou. Veľké prekvapenie nastalo po objasnení pôvodu zápachu. V hrobke sa nachádzalo celkom 64 čiernych igelitových vriec prelepených lepiacou páskou s telami mŕtvych mačiek.

Desiatky mačiek tam niekto takto „skladoval“. Čo bolo príčinou smrti zvierat zatiaľ nie je jasné a preto sa prípad rieši ako priestupok proti verejnému poriadku. Ak sa však preukáže , že mačky boli otrávené, či inak zabité, môže sa skutok prekvalifikovať i na trestný čin.

Hrobka, v ktorej sa vrecia našli, sa nachádza v nepoužívanej časti cintorína, kam takmer nik nechodí. Nebolo preto ťažké si z hrobky urobiť skládku mŕtvych tiel a to aj napriek tomu, že cintorín v noci stráži ochranka.

Hlavné mesto našich západných susedov v súčasnom období nemá aktívny žiadny cintorín pre domáce zvieratá. (Niekdajší zvierací cintorín Drahaň v pražských Bohnicích už nefunguje, pretože kapacitne nestačí) Jednou z alternatív teda je, že tam skončili domáci maznáčikovia, ktorých sa takto zbavil nejaký „šikovný podnikateľ“ v rámci svojho pohrebníckeho biznisu.

Ďalšou z možností je, že telá tam umiestnil nezodpovedný veterinárny lekár či iný pracovník, aby ušetril na poplatkoch v kafilérii. Tie ale vraj nie sú vôbec vysoké (za malé zvieratá). Tejto teórii nahráva aj fakt, že mačky boli balené podobne ako sa to robí na veterinárnych klinikách. Otázkou ale ostáva, prečo sa v hroboch našli len ostatky mačiek a nie iných druhov zvierat. Pravdepodobnejšie teda bude, že sa niekto zbavil veľkochovu alebo zlikvidoval svoj mačací útulok.

Podľa zverejnených výsledkov pitvy (začiatkom júla 2012) a toxikológie však zvieratá nevykazovali známky týrania pred smrťou ani otravy. Predpokladá sa, že zomreli prirodzenou smrťou. Keďže boli ale v rôznych stupňoch rozkladu, odhaduje sa, že prvé tam boli prinesené pred pol rokom.

Polícia naďalej pátra po osobe, ktorá vrecia do hrobky postupne odnášala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..