Aj tento rok, rovnako ako minulý, sa rozbieha adopčná akcia NÁJDITE SA! – so zvieratkom z útulku. V Horárni Horský park v bratislavskom Starom Meste sa trikrát ročne organizuje veľká adopčná akcia, kde útulky a občianske združenia prezentujú širokej verejnosti svojich zvieracích zverencov určených na adopciu. Akcia prebieha i s bohatým sprievodným programom.

V rámci sprievodného programu na podujatí vystupujú rôzne známe tváre zo spoločenského živote, ktoré akciu podporujú a sami sú milovníkmi zvierat či chovateľmi. V minulom roku sa akcie zúčastnili napríklad: Lucia Hablovičová, Hanka Gallová, Erika Judínyová, Juraj Slezáček, premiérka Iveta Radičová či Eňa Vacvalová.
Tento rok účasť potvrdili: Pyco, Jakub Petrník, Hana Gallová, Janka Hospodárová či Viktor Horjan.

Ukážky svojej práce chodia pravidelne ukazovať aj psí záchranári, policajní kynológovia alebo výcvikári psov pre nevidiacich, ktorí psíkom najlepšie rozumejú a učia ich.

Akcia Nájdite sa vznikla preto, aby pomáhala tým, ktorí si sami pomôcť nemôžu – opusteným zvieratám. Cieľom je nájsť domov psíkom a mačkám, ktoré sa útulkom nedarí umiestniť alebo si ich ešte nikto nevšimol.

Iniciátorkou akcie je starostka Starého Mesta Táňa Rosová. Ambasádorkou projektu sa stala mladá herečka a moderátorka Kristína Farkašová.
Keď som namiesto hodín klavíra kedysi chodievala venčiť svojho imaginárneho psa, netušila som, že sa mi dostane takej pocty od zvieratiek. Je to moja prvá funkcia,“ priznala sympatická herečka. „Je pre mňa cťou a verím, že keď sa mi podarilo dostať viacerých psíkov do dobrých rúk aj bez tejto funkcie, táto schopnosť ma neopustí.

Z Horárne si v minulom roku rovno do svojej obývačky odnieslo psíka alebo mačičku už 27 ľudí!
Tento rok by sa na akcii 01. apríla malo prezentovať asi 20 útulkov a občianskych združení.
Bude tak z čoho vyberať! 🙂

Viac informácii na webe akcie Nájdite sa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..