Nie nadarmo sa hovorí, že mačky majú 9 životov (hoc neodporúča sa to pokúšať!). Čierna mačka vraj ak prebehne človeku cez cestu privolá mu nešťatie a smolu. Čierny kocúrik Thomas sa však asi narodil pod šťastnou hviezdou. Jeho zvedavosť a odvaha ho doviedli až na železničnú stanicu v Southamptone, kde si to napochodoval priamo k vozňom. Nejakým spôsobom sa ukryl v spodnej časti nápravy. To s čím mačiak pravdepodobne nepočítal bolo, že vlak sa rozbehne a milú cicu odvezie na výlet do 120 míľ vzdialeného Cardiffu. Počas dvoch hodín sa statočne držal a ostal uchytený v spodnej časti vozňa.

Kocúrik našťastie cestu prežil v zdraví a so všetkým, čo má správny kocúr mať! Na stanici sa ho ujali pracovníci RSPCA.
Thomas je veľký cestovateľ. 🙂

V minulosti sa niečo obdobné stalo mačičke Diggs – ktorá prežila cestu v motore auta, ale tá trvala len okolo 30 minút, no pre micinku to muselo byť hrôzostrašné. Nemala však toľko šťastia ako Thomaso a prišla o niekoľko pazúrikov, ale inak vyviazla v dobrom zdravotnom stave.
Hlavne počas zimných mesiacov sa zvyknú pouličky schovať k hrejúcim motorom čerstvo zaparkovaných áut a pravdepodobne takto to bolo aj s milou Diggs.

Pri oboch mačkách stáli ich anjeli strážni.
Koniec dobrý, všetko dobré!:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..