Zoologické záhrady sú veľkým lákadlom najmä pre rodiny s deťmi. Bohužiaľ, väčšina z nich zabúda, že zvieratká nie sú hračky alebo neživé expozitúry, ale majú svoje potreby. Nie nadarmo sú na klietkach, kotercoch a teráriách nápisy upozorňujúce návštevníkov, aby neboli hlučný, nefotili s bleskom, nedotýkali sa skiel či klietok. Čo však z toho keď malé deti nevedia čítať a dospelí sú radi, že majú chvíľu pokoj. Pravdepodobne aj nevhodné správanie návštevníkov jednej ZOO na Novom Zélande vyprovokovalo miestneho leva k reakcii.

Malá Sofia Walker navštívila s rodičmi ZOO vo Wellingtone. V chránenom pavilóne afrických levov sa pristavili pri Malikovi, krásnom, urastenom 7ročnom levovi. Ten sa zjavne nebál – ako to bežne býva a prišiel priamo k sklu , kde sa pozeral trojročnej Sofia do očí.
Zdá sa, že dievčatko ho vyburcovalo k akcii a lev zrazu skočil na sklo oboma obrovskými labami. Matka na dcérku hneď volala, aby ustúpila, no dievčatko neprejavilo ani náznak strachu (či rešpektu) k veľkej šelme. Tá pravdepodobne chcela len v pokoji dojesť svoje raňajky.

Neviem ako vy, ale ja „milujem“ kričiace deti búchajúce do skiel a klietok a nečinných rodičov. Ako keby zvieratká v ZOO neboli už tak dosť ponížené a zotročené. 🙁

Moje reportáže o mačkovitých šelmách v priľahlých ZOO:
Mačkovité šelmy Zlínskej ZOO
Šelmy zo ZOO Brno
Reportáž: Pražské micky a šelmičky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..