Oficiálne výsledky predčasných parlamentných volieb 2012 sú už známe. Najčastejšie skloňovaní politici, ktorí sa v poslednom období zaslúžili o prijatie novely poľovníckeho zákona a trestného zákona sa v budúcom parlamente bohužiaľ neobjavia. Preferenčné hlasy zamiešali karty a výsledky ich odsunuli za brány parlamentu.

Vládny návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 301/2005 Z. z. Trestný poriadok v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony
Predkladateľ Rosová, Tatiana
Pani Rosová sa rovnako zaslúžila o pripravenie návrhu zákona o ochrane zvierat.
Na kandidátke SDKU-DS sa uchádzala o preferenčné hlasy na 33. mieste. Bohužiaľ, medzi 11 zvolených poslancov sa však nedostala a skončila na nelichotivom 32. mieste. Celkovo získala 3656 hlasov, čo je 2,347441% z celkového počtu hlasov, ktoré získali členovia strany.

Návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Jaroslava SUJU, Petra KALISTA a Kamila KRNÁČA na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 274/2009 Z. z. o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov
Navrhovateľ: poslanci NR SR
Jaroslav Suja
MUDr. Peter Kalist, MPH
Ing. Kamil Krnáč

Z politickej strany SaS sa do parlamentu dostal pán poslanec Martin Poliačik, ktorý kandidoval na mieste číslo 9 a vďaka preferenčným hlasom sa dostal o jednu priečku vyššie na miesto 8. Získal pritom 7 595, čo je 5,054370% zo všetkých hlasov, ktoré politická strana SaS získala.
Pán Poliačik sa zaslúžil o zrušenie povinného očkovania proti besnote, o zvýšenie sadzieb za týranie zvierat a pomáhal presadiť novelu poľovníckeho zákona. Rovnako, ako jeden z mála, odpovedal na výzvu Slobody zvierat „Volím, volíš, volíme… aj za zvieratá!“ zaslaním tohto mailu.

Pán Krnáč z 10 miesta klesol na 14, pán Kalist klesol zo 14 pozície na miesto 16 a pán Suja ostal na mieste číslo 19. Ani jeden z nich sa do nového parlamentu nedostal.

No a z 3 strán, ktoré odpovedali na výzvu Slobody zvierat “Volím, volíš, volíme… aj za zvieratá!” v rámci ktorej odoslala žiadosť všetkým 26 politickým stranám s požiadavkou, aby sa vyjadrili k ochrane zvierat a návrhu zákona na ochranu zvierat sa do parlamentu dostali 2 a to SaS a SDKU-DS. Obe majú rovnaké zastúpenie a to 11 mandátov.

Zdroje informácií tu a tu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..