Občanské sdružení Devět životů vzniklo v lednu 2010. Sdružení má čtyři členy, kteří svou práci vykonávají bez nároku na odměnu a ve svém volném čase.
Naším primárním cílem je ochrana koček, tedy příjem opuštěných zvířat, poskytnutí potřebné veterinární péče a následné hledání nových domovů pro ně. S tím souvisí i regulace jejich počtu ve venkovních lokalitách – kastrační program a osvětová činnost.
K dispozici máme čtyři domácí depozita, největší depozitum ve Zvoleněvsi slouží pro příjem a karanténu zvířat, zbývající tři (Praha 5, Praha 10 a Praha 13) jsou určena pro kočky, které prošly karanténou ve Zvoleněvsi, jsou odblešené, několikrát odčervené a minimálně jednou očkované. Příležitostně využíváme pomoci několika dalších občasných depozit.

 photo logo_zelenozlute_zps68b28cee.jpg

Kromě toho pravidelně provozujeme felinoterapii v domově pro seniory a především pořádáme celorepublikovou akci Strom splněných kočičích přání, která má za cíl získávat finanční a materiální pomoc pro podobné organizace jako je ta naše. Do této akce je zapojeno skoro 30 sdružení a koná se dvakrát ročně.

Snažíme se o co nejprofesionálnější péči o zvířata. Ve Zvoleněvsi máme velkou venkovní voliéru napojenou na skládek krmiva. Abychom zamezili šíření chorob, prochází každé zvíře karanténou. Tuto samostatně stojící zděnou stavbu jsme vybudovali na dvorku zvoleněvského depozita. Karanténa má šest samostatných boxů z materiálu určeného přímo pro tyto účely, z toho tři větší pro potřeby koček s koťaty. Podlaha a stěny jsou vykachličkované, v místnosti je germicidní lampa s nepřímým zářením, zdravotnický materiál i mrazák. Díky štědré finanční podpoře jedné dárkyně jsme mohli zakoupit služební vůz, který slouží pro převoz zvířat na veterinu, krámku na akce a hlavně pak kastračnímu programu.

Neustále se snažíme zdokonalovat a hlavně nacházet nové domovy zvířatům, která se nám dostanou do péče.

Podpořit nás můžete příspěvkem na transparentní účet: 2800060940/2010 IBAN: CZ7720100000002800060940


Kontakt:

O.S. Devět životů
Zvoleněves 102
273 25 ZVOLENĚVES

Telefon: 733 550 296
Mail: info@devet-zivotu.cz
www.devet-zivotu.cz
www.facebook.com/DEVET.ZIVOTU

PROJEKTY SDRUŽENÍ

Kočičí přání

15. května skončilo jarní kolo této akce. Podařilo se vybrat okolo 730 000 korun a obdarováno bylo 888 koček. Obrovský dík patří všem dárcům, ať už přispěli tisíce nebo jen sto korun. Velmi si vážíme vaší podpory a poděkování posílají i zúčastněné organizace.
Fotografie koček s dárky postupně míří ke všem, kteří koupili dárky. Dárci mističek dostanou své speciální poděkování také. Velké projekty dále pokračují, přispívat na ně bude možné i po skončení akce.

Ještě jednou děkujeme a těšíme se nashledanou na Vánoce

 photo ko10D0i10D0iacutep1590aacuteniacute_zps7bafd981.jpg

Hodnotu materiálních i finančních darů poskytnutých kterékoliv ze zúčastněných organizací lze ve smyslu zákona č. 586/1992 Sb. o daních odečíst z daňového základu (pro fyzické osoby paragraf 15, pro firmy paragraf 20). Fyzické osoby si od základu daně mohou odečíst hodnotu darů, pokud jejich součet ve zdaňovacím období přesáhne 2 % ze základu daně nebo činí-li alespoň 1 000 Kč. Celkově lze odečíst až 10 % ze základu daně. Toto potvrzení Vám na požádání vystaví organizace, která pečuje o vámi obdarované zvíře.

Kalendář OS Devět životů plný koček a jídla

Představujeme vám kalendář na příští rok 2014. Zapózovali v něm jako obvykle naši svěřenci, z nichž většina již našla nový domov. A aby to nebyla nuda, nafotili jsme je s ingrediencemi pro naše oblíbené recepty. Všechna jídla jsou snadná a rychlá. Při focení nebylo ublíženo žádné kočce, ale velké množství potravin bylo nemilosrdně zachlupaceno.

 photo kalendaacuter_zpsf4d79200.jpg

Nabízíme formát A3 na černém podkladu za 200 korun a formát A4 na bílém za 150 korun. V Praze je možné osobní přední, do zbytku ČR posíláme poštou v bublinkové obálce.
Poštovné je 60 korun.
Objednávat můžete na adrese frantiska@devet-zivotu.cz

Dobročinný krámek MEOW

Meow je benefiční krámek, jehož účelem je pomoci pokrývat vysoké výdaje za veterinární péči o nemocné, zraněné a hendikepované kočky v naší péči. Rovněž by měl pomáhat přispívat na vakcinaci našich svěřenců.

Naše výrobky pocházejí z rukou jak členů, tak i dobrovolníků, kteří nám pomáhají. OS Devět životů je momentálně zcela závislé na darech od soukromých osob a firem, nedostává žádné příspěvky od města ani státu. Každý příspěvek, i ten malý, je velmi potřebný. Doufáme, že naše výrobky kupujete nejen protože pomáhají kočkám, ale i protože se Vám líbí.

Objednávky řeší Ivana na mailu ivana@devet-zivotu.cz

 photo kramek_logo_zps6bb0c68f.jpg

Devět životů na fler.cz

Sdružení Devět životů je nezisková organizace, všichni členové a dobrovolníci pracují bez nároku na odměnu a ve svém volném čase. Finanční prostředky potřebné pro naši činnost získáváme zejména od dárců či sponzorů a z velké části prostřednictvím dobročinného krámku, který se jmenuje MEOW! a má i vlastní stránky. Naleznete v něm spoustu nejrůznějších předmětů nejen s kočičí tématikou. Račte si vybrat. 🙂

Děkuji

Františka Kernová

OS Devět životů
Mail: info@devet-zivotu.cz
www.devet-zivotu.cz
www.facebook.com/DEVET.ZIVOTU

 photo logosinglephp_zpsde2b0234.gif

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..