Osud každého týraného zvieratka nám vháňa slzy do očí a je nám ho ľúto. Ale z ľútosti si zvieratko adoptovať nemôžete.
Žiži nie je chudáčik, nie je to malé roztrasené telíčko krčiace sa v rohu miestnosti. Žiži je malý beťár, kocúrisko-čertisko.
Ak zrovna nespí alebo sa netlačí mäsom, lieta ako šarkan, chvostík hore, všetkých a všetko loví, blázni sa na škrabadle, obhrýza úchytky na šuflíkoch, piští mi pri nohách – lebo sa chce mojkať, vždy je prvý v kuchyni a večne hladný, neomylne používa záchodík… pripomína vám to niečo? Správne, Žiži je rovnaký ako každé iné pojašené zdravé mača.
Iste, občas nevie zliezť zo škrabadla, narazí do voľne „pohodenej“ mačky, nesprávnym smerom sa oženie na svojho mačacieho súpera.
Žiži
Žiži má hendikep, slepota hendikepom je, ale využíva ostatné mačacie zmysly – a tie sú dokonalé.
Mačky neprežívajú svoje postihnutia tak tragicky ako ľudia. Slepé, hluché, bez labky alebo chvostíka – stále sú to malé dravé šelmičky a dokážu sa radovať zo života na plno.
Žiži
Ako každé iné mača, Žiži potrebuje parťáka na hranie, ideálne tiež bláznivé mača. Je zvyknutý na psíkov, moja sučka sa o neho stará ako o vlastného. V žiadnom prípade Žiži nemôže byť v novom domove sám – bolo by to pre neho utrpenie. Človek nikdy mačke nevynahradí inú mačku, aj keby bol doma 24/7.
Žiži

UPDATE: Žiži zostáva u svojej chránenkyne a obohatí tak jej mačaciu rodinku, na ktorú si už zvykol! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..