Ahoj Kajo,
možno mi poradíš a možno ani nie, lebo som sa dostala s našimi mačkami do patovej situácie a pravdepodobne niet ani čo veľmi poradiť, ale napriek tomu sa spýtam, ako by si ty reagoval.
Celý život sa ujímam vyhodených či chorých zvierat a tak sa k nám dostali aj dve mačky, jedna prišla do nášho domu už ako dospelá a druhý, kocúrik bol nájdený ako vychudnuté, zoslabené , zavšivavené mačiatko.
Minulú zimu k nám začala chodiť tretia mačka, mladý pubertiak, divý kocúr, svalnatý, silný, ale milý…dávali sme mu jesť, bol nesmierne vďačný za každé pohladenie, skoro ako pes…bohužiaľ, neskôr sme zistili, že je to rodený bojovník a tĺkol nášho kocúrika a micku, obidvaja kastrovaní. Jeho teritórium bol náš dvor a akonáhle naše mačky vyšli na prechádzku, tak ich napadol.
No a teraz stojím pred dilemou, keďže aj po pol roku útočí na ostatné mačky, stále ich berie ako konkurenciu a snaží sa ich vyhnať z domu, tak som sa rozhodla, že viac mu žrať nedám a začala som ho od nás odháňať….lenže mi je ho tak strašne ľúto, že predsa len hľadám nejaký spôsob, ako ho naučiť, aby neútočil na ostatné mačky.
Myslíš si, že by napríklad mohla pomôcť kastrácia?
Stále žobroní pred našimi dverami a snaží sa dostať dovnútra, do domu…sakra čo s tým?
Nechcem, aby ubližoval našim dvom pôvodným mačkám, ktoré sú z neho vystresované, na druhej strane mi je ho ľúto, čo robiť?
Miichelle

Ahoj
ako čítam, moju radu nepotrebuješ – kastrácia je jednoznačne odpoveď a riešenie. 🙂 Kastrát sa netúla, je kľudnejší, neútočí a konfliktom sa vyhýba – je menej teritoriálny.

Vďaka za radu,
bude to paráda, dostať ho na veterinu, lebo kocúr je polodivoký, dôveruje iba mne , ostatných ľudí sa panicky bojí.
Prajem veľa šťastia s mickami, inak ten šedý kocúr na tvojej fotke je verná kópia toho nášho nájdeného malého kocúrika:)
Miichelle

Určite
to pôjde a ak vám verí, tak nebude veľký problém. Bežne sa odchytávajú pouličky ich krmičmi a idú na zákrok a ešte v ten deň sa zase vypúšťajú. Chce len trpezlivosť a návnadu – no a samozrejme prenosku 🙂
Ďakujem inak. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..