Dobrý deň, chcem sa spýtať či sa už niekto stretol s tým aby sa mačka hárala aj po sterilizácii. Má 1,5 roka , sterilizovaná bola v januári. Ďakujem

Zuzana

 

Dobrý deň,
chvíľu trvá než sa mačke vylúčia všetky hormóny. Máte konkrétnu skúsenosť s nejakým javom typickým pre ruju mačky?

Obvykle je to otázkou času, kým sa hormóny vyplavia a mačička prestane mať správanie typické pre obdobie ruje. Niekedy sa ale toto správanie zamieňa s tým, čo ja nazývam „posadnutie démonom “ a niektorí „radosťou zo života“ a to je prebytok energie u mačiek, ktorý sa snažia vybiť behaním, skákaním sem a tam, vokalizáciou a podobne.

Kajo

 

Podobné príspevky:

Pohlavné dospievanie mačiek, nástup ruje a ich párenie

Na čo si každá mačka musí v lete dať pozor?

OTÁZKY & ODPOVEDE: Moja mačička má ruju, čo mám robiť?

OTÁZKY & ODPOVEDE: Čo je značkovanie kocúra

9 Comments

 1. Dobrý večer, moja mačka bola kastravana 31.1.2019 a dnes dostala ruju typické príznaky ako keď mala prvú ruju plazi sa po zemi hlasno mnauka obtiera sa o všetko.
  Je možné že je to len vyplavovanie hormónov alebo že veterinár niečo zanedbal alebo čo môže byť príčinou?
  Za odpoveď ďakujem.

  Erika
 2. Pozdravujem máme ten istý problém mačičku máme vykastrovanú už rok a po roku sa aj stále vracia ruja ako dlho to ešte môže trvať alebo ako by sme vedeli pomôcť má pri tom bolesti alebo nie ďakujem Milan.

  Milan
  1. Zdravím,

   je potřeba dobrého veterináře. Netuším, kdo a jak kastraci udělal a jestli dobře, ale vyplavování hormonů by nemělo trvat dýl, než pár měsíců. Bolesti by mít nerměla, není důvod, ale je to fyzicky a psychicky náročné. Poradí vet.
   Přeji hodně štěstí!

   Lucián & BRAGM

 3. Dobrý deň! Máme problém s mačičkou. Bola sterilizovaná ako ročná. Teraz má 3 roky, predsa na jar a začiatkom jesene krváca, a bolestivo mňauká, stále hľadá ženskú spoločnosť a celkovo je bez nálady a plachá. Môže to byť zle vykonaný zákrok?

  Zuzana
  1. Zdravím, z popisu není jasný jestli je to kočka nebo kocour – krvácí a hledá ženskou společnost? 🙂
   Nicméně – Kastrace je úplné odstranění vaječníků, vejcovodů a dělohy. Sterilizace zas znamená tubální ligaci bez odstranění pohlavních žláz. Možná je rpoblém v tom.
   Veterinář poradí.

   Lucián & BRAGM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..