Dobry den. Mam doma ragdoll stvorrocnu slecnu. Pred dvoma mesiacmi sa mi vykakala mimo zachod. Na koberec v izbe, v ktorej sa hrame. Asi po mesiaci sa to zopakovalo a teraz v kratkom. Casovom slede dvakrat za sebou. Nic som na jej strave, zachode, v priestore v byte nemenila. Je odcervovana a zaockovana pravidelne. Koberec vzdy vycistim dezinfekc.obruskami. Pytam sa…moze mi feliwei pomoct? A preco to moja slecna robi? Dakujem za reakciu a odpoved.

Zuzana

Zdravím Vás,

špinenie mimo toaletu a zvlášť opakované nie je dobrým znakom. Mačička má nejaký problém a ten môže mať psychický či fyzický základ. Koberec nie je podľa opisu dôkladne očistený a preto sa tam micenka vracia. Treba ho vyprať a to niekoľkokrát a ideálne v octovom roztoku (ten pôsobí ako ustálovač farieb inak :) ) Na miesto kam chodí na záchod treba dať ďalší.
Možno toaleta nebola dostatočne čistá a tak mica šla inam a následne sa tam “cítila” a tak tam chodila. Ak si na to zvykne, bude to ťažšie odnaučiť. Mačky špinia močom väčšinou z trucu či choroby, ale ak ide o stolicu, tak to býva skôr psychické, ako fyzické.
Skúste očistu octom a dajte dve toalety a uvidíte.
Ak nezaberie, treba skúsiť odobrať stolicu 3 dni po sebe a spraviť koprologické vyšetrenie, či sa tam nenachádza nejaký parazit – preistotu. Zároveň micu prezrie lekár. Feliway je podporná liečba, ten by som zatiaľ neriešil.
Dajte vedieť, ako sa to vyvíja.

 

Kajo

One Comment

 1. …ak ide o stolicu, tak to býva skôr psychické…

  S tým plne súhlasím. Pred rokmi keď som o mačkách nič nevedel , tak
  som kocúra neraz pristihol ako robí niečo zakázané. Vtedy som ho
  naháňal s uterákom ,čo kocúr nemal rád. Urazil sa a potom sa zvykol vyšpiniť do umývadla. A raz pustil boba do porcelánu ,keď som mal tú drzosť odísť s cicou k veterinárovi a nechať ho samotného doma celé doobedie.
  Čo sa zdravotných problémov týka , nemá náhodou zápchu a bolesti pri
  vyprázdňovaní ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..