Ahoj Kajo, zaujala ma obvzlášť jedna myšleinka z Vášho webu, že prečo mačka z útulku a nie povedzme mačka s PP ( ak si dobre pamätám – toto by mohla byť citácia: “ inak to nie je ono“). Asi tuším odpoveď, ale predsa by som chcela počuť niečo v rozvitejšej vete, dvoch, troch, …od Vás :-). Teda, okrem obstarávacích nákladov, to mi je jasné, pre ktorú mačku je lepšie sa rozhodnúť, ale myslím si, že to ste na mysli nemali. Ja mám dve papierové a sú celkom fajn 🙂 . A nieže by mi nestačili útulkové (ba naopak), išlo o to, presvedčiť môjho navýsosť konzervatívneho muža, že mačka môže byť aj zviera do bytu a toto bol – síce nákladný – ale predsa (úspešný!) spôsob.
Ďakujem za odpoveď!
Magda

Zdravím Vás,
ďakujem za pripomienku/otázku.
Toto asi máte na mysli:

Mačky sú mojou vášňou, záľubou, rodinou, som „diagnostikovaný“ ailurofil. Ak sa ma niekto pýta či mať alebo nemať mačku, ja jednoznačne odpovedám aspoň (minimálne) dve (ideálne 3) a adoptovať, pretože inak to nie je ono.„:)

Tá časť o ktorej sa zmieňujete sa vzťahuje na počet mačiek a adopciu mačiek.
Bližšie problematiku čistokrvných a pouličiek rozoberám v inom príspevku:
Chcem mačičku, ale akú si vybrať – čistokrvnú či domácu?

Tam je môj názor komplexne vyjadrený.
Ja nemám nič proti chovným staniciam a chovateľom. Myslím si však, že množiť mačky ak sú preplnené útulky, depozity a ulice je zbytočné. Okrem toho neviem čo môže byť krajšie ako keď darujete domov tvorovi, ktorý je opustený, utýraný či nechcený. To je najkrajšia vec na svete!
Tej sa nevyrovná kúpa mačaťa od chovateľa.
Tým ale nechcem nikoho uraziť ani dehonestovať.
Je to môj názor, ktorý prezentujem.

Moje 3 mačky sú adoptované z depozitov Mačky SOS a žijú čisto vo vnútri, nechodia von. Štvrtá je z Malaciek, od domu a on občas ide na vodítku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..