Ahoj,

chcela by som sa opýtať, či poznáš nejaký prostriedok (roztok, spray) na čistenie kožúška mačky, ktorá sa nechce kúpať. Dcéra má alergiu na mačky a psov, ale nechce sa, v žiadnom prípade, domáceho maznáčika vzdať. Aké máš s tým skúsenosti?

Pre alergikov (ako iste viete) existujú tablety a tiež injekcie, ktoré potlačia alergiu. V prípade ak toto nie je vhodná metóda, tak podľa skúseností z najbližšieho okolia viem, že tí, čo mali alergiu po dlhšom spolužití s mačkou, ako zdrojom alergénov, sa začali cítiť lepšie a príznaky odozneli, alebo sa minimalizovali.
Určite by pomohlo ak by mačka nespávala s dcérou na posteli a nemala do postele vôbec prístup.
Väčšina ľudí však myslí, že alergia je spojená s chlpmi mačky a pritom sú alergickí na jej sliny. Tam je rada naozaj ťažká, lebo mačka si chlpy čistí cca 30% času čo bdie.
Existujú ale plemená, ktoré nemajú alergény ako napríklad sibírska mačka. Vo vašom prípade je už ale neskoro, lebo mačičku už máte. Tu pomôže asi len zvýšená hygiena ako u vás doma, tak u mačky samotnej.
Či existuje nejaký šampón pre mačky na zníženie ich schopnosti vyvolať alergiu neviem, ale pochybujem.


Ďakujem za odpoveď. Skúšame všetko možné, aby sme s alergiou vybabrali 🙂 Hygiena je samozrejmá a pre zvýšenie hygieny mačky som myslela, či neexistuje nejaký prípravok. Niečo podobné som našla na nete, ale netuším, aké to môže mať účinky. Ide o Clorexyderm spray.

To naozaj nepoznám, takže viac ako sú info na nete povedať neviem, bohužiaľ.

Ak by niekto z čitateľov vedel poradiť viac, nech sa páči 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..