Dobry den pan Kajo.

Prepacte mi, ze Vas obtazujem, ale chcela by som Vas poprosit o radu, o Vas nazor.
Jedna sa o cicucha, Elisku. Eliska bol najduch, ktoreho sme sa ujali, avsak kvoli zivotnym okolnostiam sme boli donuteni sa jej vzdat (co si do dnes vycitam a beriem ako moje velke zlyhanie… avsak vtedy sa mi/nam nedalo konat inak…). Eliska bola domova, interierova macicka, samozrejme som ju chodievala pod dozorom vencit, bola taka cipuska :-). Potom si ju zobral jeden laskavy pan (kamosov znamy) a z Elisky sa stal postrah majera ( v dobrom), prehana sa po lukach, spava v sennikoch a je z nej maly lovec :-), samozrejme je pravidelne krmena granulkami, maskom + to co si ulovi. Toto sa stalo koncom marca. Momentalne mam moznost Elisku zobrat spat, teda k mamke, s tym, ze si ju casom zoberiem k sebe. Chcela by som sa s Vami poradit, ci je to vobec vhodne, stojim pred velkou dilemou : na jednej strane by som ju chcela mat zasa pri sebe, avsak bojim sa, ci si zvykne na bytove podmienky, ci nebude nestastna, zvlast ked si uz na tom majeri zvykla.. Fakt neviem, co robit, hlavne chcem aby bola spokojna a stastna.
Za akukolvek radu Vam srdecne dakujem.
S pozdravom Lea, Banska Bystrica.

Zdravím Vás,

najskôr – môj web má slúžiť i ako poradňa, takže rozhodne neobťažujete. 🙂 Mám tam sekciu otázky & odpovede , kde zverejňujem otázky ľudí a moje odpovede, aby sa každý mohol inšpirovať.

Napíšem vám to narovinu – snáď sa nebudete hnevať.
Oceňujem, že máte odstup od svojej túžby po mačičke a chcete sa informovať na názor niekoho iného. Je to od vás veľmi nesebecké.
Ja si myslím, že Eliška je šťastná tam, kde je. Voľnosť a sloboda je to najviac pre každú mačičku, ktorá ju okúsila a je tam spokojná. Je ale jasné, že mačičky vo vonkajšom prostredí majú život ťažší – čelia mnohým nástrahám a preto je ich priemerný vek tiež nižší.
Dá sa takáto mačička vziať domov a zvykne si?Áno, dá sa to, poznám také mnohé a zvykli si. Doma je prostredie bezpečnejšie, mačičky majú komfort, dožívajú sa vyššieho veku.
Prečo ale narúšať to, čo funguje bez problémov?
Ak Elišku máte rada môžete sa o ňu starať v jej prirodzenom prostredí – dbať na očkovanie, kastráciu, antiparazitárne prípravky, raz ročne ju dať skontrolovať u veterinára  a podobne.
Ak túžite po mačičke, tak útulky a depozity sú plné chudákov, ktorí nemajú také šťastie ako Eliška a tak môžete „zachrániť“ niekoho, kto to skutočne potrebuje.

S pozdravom a prianím úspešného dňa

Kajo & BLRA

Podobné príspevky:

OTÁZKY & ODPOVEDE: Kastrovať či nekastrovať?

OTÁZKY & ODPOVEDE: Mačička začala špiniť mimo toalety

OTÁZKY & ODPOVEDE: kedy kastrovať kocúrika a aký priestor potrebuje?

OTÁZKY & ODPOVEDE: Ako znovu naučiť kocúrika s výbehom na toaletu doma

OTÁZKY & ODPOVEDE: Mačky škriabu zariadenie domu

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..