Zdravím,
opäť som mala tlačovú správu v posteli od môjho kocúra..a potvrdilo sa mi to čo som si myslela, zdravotne je OK, je to psychického pôvodu. V nedeľu bol s maminou mačkou Miou a dnes ráno cikal do postele, nikam inam to nerobí, len nám do postele.
Preto by som sa Vás chcela spýtať, ako je to s Robinkom? Prestal špiniť potom, ako ste do zásuviek nastavili Feliway? A viete mi poradiť, či ho mám úplne odstaviť od maminej mačky pre istotu, nenavštevovať sa, alebo radšej nie?

Ďakujem vopred za rady 🙂
Zuzka

Zdravím Vás,
v prípade Robina išlo o trucovanie. Mama ho zobrala na veterinu, kde ho poznajú a urobili mu všetky vyšetrenia a nič sa nenašlo. Robin bol mesiac – necelý, u mojej mamy aj s ostatnými mačkami, kým ja som hľadal ubytovanie v Prahe. Z toho mi vyplynulo, že močil mame do postele z trucu, že tam ostal, bez mňa – ja som presvedčený, že v jeho rodokmeni figuruje nejaké orientálna, exotická mačka, pre ktoré je toto správanie “normálne”.
Mama zakúpila Feliway a asi 12 dní na to som si mačky odniesol. Pravdou je, že po vyšetrení a s Feliwayom sa to zlepšilo, močil menej a niektoré dni vôbec. Všetky veci mama neustále prala a močila v octe a spálňu si na noc zatvárala.
Ako pomôcť Vašej mačke?
Ak ju znervózňuje pach inej mačky tak neostáva nič iné, ako sa mu vyhnúť. Zjavne sa ňou cíti ohrozená či daná situáciu ju “uráža”. Takže mačky nezlučovať a obmedziť pachové stopy na oblečení, topánkach, rukách, Feliway do zástrčky, všetko ocikané vyprať a pretierať octovým roztokom a spálňu zatvárať, aby sa tam nedostala.

Ďakujem za odpoveď…spálňu sa snažíme stále zatvárať, ale poznáte to, mačky sú vynaliezavé a spôsob ako sa dostať dnu vždy nájdu.
Čo sa týka tej druhej mačky, on ju má strašne rád, s každou inou mačkou sa obchádza alebo syčia na seba, ale s touto? Naháňajú sa, olizujú, hrajú..proste ideálni parťáci, ale hneď ako od nej odíde, 1-2 dni a chvíľka nepozornosti a už sa ciká tam, kam nemá…
Takže chúďatká moje, budú musieť asi na seba zabudnúť.
Zuzka

Zdravím,
ak zavriete dvere, dnu sa nedostane a ak áno, nie je to šikovnosť mačky, ale Vaša nešikovnosť. 🙂
Podľa toho, čo píšete, však nejde o zlý vzťah s tou druhou mačkou. Ak by na ňu žiarlil, prejavil by to hneď a nie po 1-2 dňoch a hlavne by ju neolizoval, nehral sa s ňou.
Ak ste si istá, že je fyzicky vporiadku, príčina jeho správania je niekde inde a nie v tejto konkrétnej mačke.
Možno sa zápal nepreliečil ako mal.
Odporúčam vyšetrenie moču.

4 Comments

 1. no…takže sa potvrdilo, čo ste hovorili..
  kocúr mal silný zápal moču, dostal na dva týždne injekciu s ATB a včera sme boli o5 so vzorkou na kontrole a zápal tam stále je, ma v močáku sedimenty a večer som si volala, kvôli rozboru moči a potvrdili sa nám struvity…dostal o5 ATB ešte na 2 týždne a potom na kontrolu s tým, že sa mu predpíše diéta..
  A čo som sa dopočula, dočítala..mylne sme si mysleli, že to je kvôli mačacej kamoške…ževraj to spôsobuje aj kvalitná strava ( kŕmime ho premrazeným fajnovým maskom 🙂 ) , kt. sme mu nasadili zhruba mesiac predtým, ako toto začal robiť…
  preto sa chcem spýtať na radu, či máte niekto s týmto skúsenosti a hlavne, nejaké cenovo dostupné papaničko… začala mi pani Dr. ukazovať Royalky, ale hneď som sa jej spýtala na nejaké cenovo dostupnejšie a ukázala mi Trovet Urinary Struvite
  ďakujem za rady a typy
  Z

  Zuzka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..