Bohužiaľ, aj naše milované domáce zvieratká, ktoré sú často na úrovni rovnocenných rodinných príslušníkov, sú zabíjané a sťahované z kože pre svoj kožuch. Bohužiaľ, kožušnícky a módny priemysel sa nezastaví pred nijakým živým tvorom, ktorého kožuch je možné využiť.
Len za tento rok, bolo podľa organizácie PeTA v Číne uväznených, týraných, zneužívaných a nakoniec zvlečených z kože viac ako 2 milióny psov a mačiek. Neskutočné číslo!!!!!!!
Čína je najväčším distribútorom produktov (napríklad kožené bundy a rukavice) tohto druhu do USA a Kanady.

Utrpenie, ktorému sú zvieratká vystavené je neskutočné. PeTA opisuje, že klietky , v ktorých sú zvieratá držané, sú tak preplnené, že nie je možné, aby sa v nich pohli. Nemajú prístup k jedlu a vode a v klietkach zomierajú. Takto sú prevážané priamo na trhy, kde ich brutálne zabíjajú. Mnohé skončia ubité, zabité elektrickým prúdom, alebo sa im stiahne koža zaživa a nechajú sa vykrvácať na zemi.

Aj napriek tomu, že je zakázaný predaj všetkých výrobkov obsahujúcich kožu či kožuch z mačky či psa v USA, je až príliš obtiažne a drahé zisťovať, či každý výrobok dovážaný do USA nie práve z produktov z domácich miláčikov. Často sú tieto produkty označované ako zajačie či z iného zvieraťa.

Viac o situácií a možnostiach ako sa zapojiť a pomôcť nájdete na http://www.peta.org/
Info prevzaté z newslettra PeTA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..