Mnoho rokov boli nespočetné množstvá mačiek týrané, trápené výskumnými metódami „lokalizácie zvuku“ na univerzite vo Wisconsine. PeTA získala fotodokumentáciu týchto „zverstiev“ páchaných na bezbranných a nevinných mačkách. Nemohla ich však zverejniť. Po niekoľko ročných súdnych ťahaniciach však dokumenty uzreli svetlo sveta.
Národ ostal v šoku!

Na fotkách a videách vidieť ryšavo-strakatú micu Double Trouble. Tá bola mučená pri testoch niekoľko mesiacov. Operovali jej oči, uši i mozog. Do hlavy jej boli implantované rôzne konštrukcie a zariadenia, ktoré mali zabrániť pohyblivosti hlavy pri pokusoch. Pri ďalších operáciách jej boli do lebky vyvŕtané otvory na vkladanie elektród. Do uší jej bola naliata jedovatá látka, aby sa zistilo, či umiestnenie kovových implantátov je správne vo vnútornom uchu.

Po operáciách bola Double Trouble vystavená sérii pokusov, pri ktorých bola telom uchytená v nylónovom vrecku a nútená počúvať zvuky z rôznych smerov, bez možnosti najmenšieho pohybu. Aby mačku donútili spolupracovať, nechali ju vyhladovieť pár dní pred pokusmi a ako odmenu dostávala krmivo.

Podľa záznamov, zdravotný stav mačky sa prudko zhoršoval. Začala mať neurologické príznaky vo forme zášklbov, jej rany boli mokvavé, hnisavé a nehojili sa, hlava čiastočne ochrnula. Pokusy však naďalej pokračovali ešte dva mesiace. Na konci bola mačka zabitá. Jej hlavu po smrti odrezali a skúmali ďalej jej mozog.
Jeden z posledných zápisov v jej dokumentácii hovorí, že sa zdala byť depresívna.

Ako toto môže niekto v mene vedy urobiť živému tvorovi, ktorý cíti bolesť, nevie sa brániť, nevie vyjadriť svoj nesúhlas a je len bábkou v rukách vedcov?!
Tí ľudia (zamestnanci) úplne stratili cit, ľudskosť?
Večer prídu domov k svojej rodine, svojim domácim maznáčikom a tam prejavia city?
Môžu spať?

Výsledky experimentov neboli publikované. Údajne bol celý pokus nezdar a omyl, ktorý nevyšiel.
Experiment bol súčasťou projektu, na ktorý Národný inštitút zdravia vyčlenil 3 mil dolárov (z daní) a jeho úlohou bolo zistiť, ako mozog lokalizuje prichádzajúce zvuky.
V súčasnosti v moderných laboratóriách prebiehajú pokusy s rovnakým zámerom, ale inou metodikou a s ľudskými dobrovoľníkmi.
PeTA vyzvala federálne úrady, aby začalo disciplinárne konanie s pracovníkmi Madisonskej univerzity vo Wisconsine, ktorí týrali a zabili Double Trouble.

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..