Povstanie temného rytiera – The Dark Knight Rises je nový film zo série o netopierom mužovi Batmanovi, ktorý drží ochrannú ruku nad mestečkom Gotham city.
Počas jeho boja so zlom a v rôznych podobách sa už Batman stretol s mnohými podivnými postavičkami, mutantami a kreatúrami. Jednou z nich je aj postava mačacej ženy – Catwoman. Tú si zahrala v roku 1992 skvelá (dodnes neprekonateľná) Michelle Pfeiffer.
Film Batman sa vracia z roku 1992 bol nominovaná na 2 Oscarov a jeho režisérom nebol nik iný ako slávny Tim Burton. Práve vďaka nemu vynikli jednotlivé charaktery postáv a dostali prekrásne masky a kostýmy. Catwoman jednoznačne na plátne ožila!
Photobucket

V novom pokračovaní sa vráti na scénu aj postava Seliny Kyle, ktorá sa stane mačacou ženou. Jej návrat sa tak uskutoční po neuveriteľných 20 rokoch. Úlohy sa zhostila mladučká Anne Hathaway.
No a len pred pár dňami uzrel svetlo sveta nový poster k filmu a práve aj s postavou Catwoman.

Photobucket

Film bude čoskoro možné vidieť aj v našich kinách. Vo svete sa premiéra plánuje na 20. júla.
Ja som úprimne zvedavý, či sa podarí prekonať výkon Michelle ako Catwoman – osobne si myslím že ani náhodou. 🙂

Vidíme sa v kine! 🙂

Catwoman si v minulosti zahrala aj americká oscarová herečka Hally Berry v samostatnom filme z roku 2004. Ten však prepadol ako u kritiky tak aj u divákov a herečka si zaň vyslúžila zlatú malinu.
Halle

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..