Výlepné miesta v Bratislave a niekoľko bilbordov zaplnili oranžové plagáty s mačkou v štýle punk a cigaretkou v tlame. Veľmi ma pobavili a zaujali. Pri bližšej ohliadke som zistil, že ide o propagačný promo plagát novej knihy Lucie Piussi ktorá vyšla len 01. júna. Zbierka poviedok nesie názov Život je krátky. Kniha je súbor 8 príbehov s autobiografickými prvkami, ktoré sú rozprávaním autorky. Sú ukážkou jej tvorby za posledných 10 rokov.

Lucia Piussi sa narodila v roku 1971. V súčasnosti píše texty a vedie skupinu Živé kvety. V minulosti patrila medzi zásadných členov divadla Stoka, pričom tam pôsobila od jeho absolútneho začiatku až do úplného konca. Divadlu Stoka autorka novú knihu aj venovala: „Stoke, našej matke a všetkým, čo ju milovali“.
Jej literárnou prvotinou bol román Láska je sliepka (2011).

Prečo ako obal svojej knihy zvolila práve mačku v štýle punk sa mi zistiť nepodarilo, ale predpokladám, že to bude súvisieť s divadlom Stoka, kde sa podobne vyobliekaní ľudia stretávali. No a dnes tam máme parkovisko pre sklenené peklo menom Eurovea – hold pokrok.

Kniha

Autor: Lucia Piussi
názov: Život je krátky
počet strán: 222
väzba: tvrdá
jazyk: slovenský
ISBN: 978 – 80 – 970157 – 6 – 3
rok vydania: 2012
vydavateľstvo: Limerick
cena: 12 Eur

Viac o knihe sa dozviete na FB stránke vydavateľstva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..