Mnohí z nás nevedia odolať a starajú sa o pouličné mačičky. Spravia im nejaký zateplený príbytok, nosia kŕmenie, postarajú sa o kastráciu, odblšujú a pravidelne odčervujú. Opustená mačka, hoc teda žije na ulici,  už nie je tak celkom opustená. Má nejaký ten príbytok, neďaleko toho ľudského a je relatívne pod kontrolou.

Práve takáto poulička sa stala hrdinkou v zamrznutom Rusku. Do jej krabicového príbytku niekto odložil malého novorodenca. Mica, ktorá mala silné materinské pudy, sa votrelca vo vlastnom domčeku nezľakla, ale prijala ho za svojho a hriala celým telom. Úbohú sirotu našla pani žijúca v dome. Šlo o zdravotnú sestru a k mačke ju prilákalo práve jej mraučanie. To ju upozornilo na fakt, že nie je všetko tak, ako byť má. Micku poznala, žila u v ich vo vchode  viac ako 3 roky a tak jej nebola cudzia.

O mačičkách sa vždy hovorí, ako o skvelých matkách so silným materinským pudom. Teraz sa to ukázalo aj vo vzťahu k ľudskému potomkovi.

Krásna príhoda a pekný argument preto, aby sa ľudia viac zaujímali o opustené zvieratká na ulici – nie sú to predsa naši nepriatelia, ale práve naopak, skvelí pomocníci.

Zdroj informácie: rt.com/news/223027-cat-saves-abandoned-baby/

 

Podobné príspevky:

Unesené dieča zachránili a strážili levy

Dvojitá záchrana mačky

Požiarnik zachránil mačiatko z domu plného dymu

Mačička prežila pád lietadla a vrátila sa k rodine

Mačacia hrdinka zautóčila na medveďa, aby ochránila svoju ľudskú rodinu

Australan adoptoval kočku z útulku, odvděčila se mu záchranou života

Odvážne mačky bojovnice bránia čo je ich a je jedno, že nepriateľ je i väčší a nebezpečnejší

 

One Comment

  1. To je krásny príbeh. A môžem len dosvedčiť, že mačky sú obdivuhodné matky – naša mačička priviedla pred štyrmi týždňami na svet 5 mačiatok. Prvé dni sa od nich ani nepohla, chodila iba jesť (nikdy predtým som ju tak rýchlo nevidela hltať) a na záchod. Keď malé zamňaukajú, už sa za nimi ženie. Nielenže ich kŕmi, olizuje a čistí, ale dovolí im aj, aby si s ňou robili, čo chcú (a ona to znáša s takým pokojom, ktorý dokáže cítiť snáď iba mačacia mama). 😀

    xya

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..