Na viacerých chatoch a fórach, ktoré sa venujú zvieratkám (najmä psom a mačkám) sú veľmi diskutovanou témou obchody, kde sa dá dobre nakúpiť. Nejde pri tom len o debaty o cene, sortimente ale aj samotnej prevádzke či odbornosti a ochote personálu. Ja osobne veľmi rád odporúčam dobrý kamenný obchod, e-shopy a preposielam najrôznejšie novinky a akcie, pretože aj rád takéto informácie prijímam.

Výrazne zlú skúsenosť s obchodom „kamenným“ nemám, v každom sa dá niečo dobré nájsť a keď nie, je kopa ďalších alternatív kam ísť, alebo odkiaľ si dotýčnú vytúženú vec objednať.
Tento rok som ale negatívnu skúsenosť zažil s elektronickým obchodom pre predaj semien a rastlín, www.kpr.sk. Objednal som si viacero druhov kocúrnika (nepeta cataria) , aby som si doplnil zbierku o exotickejšie, ktoré nepestujem. Celková hodnota objednávky v www.kpr.sk bola asi 10 eur aj s poštovným. Platbu som previedol vopred a čakal na jar, keď sa semená rozposielajú. Dva roky pred tým som v tomto obchode nakupoval a tiež semená kocúrnika, takže žiadny problém som nepredpokladal. Nuž ale týždne plynuli a moja objednávka nikde. Písal som im takmer každý deň a to na všetky uvedené adresy na webstránke. Žiadnej odpovede som sa však nedočkal. Občas to skúšam aj teraz, ale už som sa vzdal.
Takže prvý obchod, ktorý rozhodne neodporúčam je
www.kpr.sk

Okrem iného na stránke www.mackysos.sk sa skloňuje ako neprofesionálny obchod www.zoofast.sk, ktorý zasiela produkty iné ako v objednávke, či po spotrebe. Osobnú skúsenosť s ním mám iba jednu a všetko bolo vporiadku(našťastie či zázrakom?!). No ale dám si poradiť a viackrát už cez nich objednávať nebudem. 🙂
Týmto zriaďujem čiernu listinu e-shopov a obchodov, v ktorých mali mačkári zlé skúsenosti s ponúkanými tovarmi a službami pre zákazníkov.
Napíšte mi aj o vašich skúsenostiach, podeľte sa s tým pozitívnym i negatívnym.
Skúsenosti uverejním a môžeme o nich následne diskutovať!

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..