Po dlhom čase musím bohužiaľ znovu otvoriť kapitolu „neseriózne/ e-shopy“. Roky som mal pokoj a naozaj /klop klop/ žiadny problém s dodávkou, tovarom, či servisom som pri nákupe na internete nezažil. Možno práve preto som prestal byť taký obozretný. 🙂

Ešte počas života na Slovensku som čítal pár nepríjemných recenzií a vyjadrení na poľský e-shop zoofast.sk. Dával som si teda pozor a bral som to ako výstrahu, hoc u mňa nikdy vtedy neurobili žiadnu chybu. Respektíve, nakúpil som raz a asi som mal šťastie. Po presťahovaní do ČR som sa ale nechal zlanáriť. Ako inak, na skvelú cenu obľúbenej podstielky Cats Best ÖkoPlus, ktorá bola za najnižšiu cenu, akú som našiel. Spomenul som si na negatívne recenzie, chvíľu som odolával, ale nakoniec som podľahol. Objednávka prebehla a všetko bolo vporiadku. Tešil som sa. Na druhý pokus to už ale bola nočná mora.

Vybavenie objednávky trvalo neskutočne dlho, v porovnaní s inými e-shopmi. Konečne nastal ale deň D, čakal som na volanie prepravcu. Ako vždy som do poznámky dal, že potrebujem večerné doručenie, pretože pracujem. Jedno ráno mi volá vodič, krátko po siedmej hodine, že o 09:00 môže byť u mňa. Tak som mu oznámil, že to bohužiaľ nie je možné a že som žiadal večerné doručenie. Na to mi bolo oznámené, že pán pracuje len do 15:00 a či má teda tovar vrátiť. Ja som rovnakým tónom odpovedal, že sa s ním o tom baviť nebudem, že budem službu reklamovať u dodávateľa.

Vtedy to začalo byť ešte zaujímavejšie. Volám do zoofastu, nikto dlho neberie telefón. Píšem, ale na e-mail neprichádza odpoveď.  Nakoniec sa to, ale podarilo a pani sa tvárila, že to vybaví a donáška sa uskutoční večer alebo na druhý deň. Povedal som si ok, jeden deň zdržanie už nie je problém. Večer sa už nič neudialo – presedel som ho pri mobile a úplne zbytočne. Ráno zase nik nevolá, takže nik neplánuje cestu ku mne. Pozriem sa na online tracking svojej dodávky a vidím, že včera aj dnes je pri mojom balíčku poznámka adresát nezastihnutý. Počas dňa sa tam zjavila táto poznámka aj poobede ako u opätovného doručenia. Jaj, to už vo mne všetko kypelo!

Volám do zoofastu, zase ma dlho nespoja. Píšem druhý a tretí email a nik neodpovedá. Nakoniec sa po 2 dňoch ozve nejaká Jaonna z Customer Service, pokorne sa ospravedlňuje sa a chcú mi vrátiť peniaze. A problém? Vedia, že GLS nie je schopný prepravca a ich zamestnanci si do výkazov píšu, čo chcú, ale..majú s nimi zmluvu a preto s nimi musia spolupracovať. Ich vedenie o probléme vie a rovnako aj to, že nie som jediný nespokojný zákazník. Situáciu nemajú však ako riešiť. Podivné, sú to vlastne chudáci a obete zmluvy.

Do týždňa mi vrátili peniaze a ja som rozhodnutý aj napriek cene u nich už nič nenakupovať. Dnes tie cenové rozdiely nie sú až tak veľké a aj keby, neoplatí sa to, lebo  konkurenčnou výhodou je proste servis pre zákazníka. Tam tento lacný a dostupný e-shop stráca veľmi cenné body.

 

Takže z môjho pohľadu je zatiaľ najhorší zo všetkých, s ktorými som sa stretol.

Mimochodom, sťažoval som sa aj v GLS, kde mi napísali, že situáciu preveria a so zamestnancom si to vyriešia. Ach koľká úľava. 🙂

Starý zlatý zoohit.cz 🙂 tam ma nikdy nesklamali!

Máte aj vy podobnú skúsenosť? Dajte mi vedieť!

 

Podobné články:

Pozor na neseriózne e-shopy

6 Comments

  1. Nakupujem len u nich a nikdy som s nimi problem nemala. Aj ked s vacsim casovym predstihom, aby som sa vyhla tlaku, ze potrebujem pripadny problem vyriesit dnes alebo zajtra. ale nikdy som ziadny nemala. veci mi dorucili do prace, zamestnavatel prezil. zoohit ma nenormalne premrstene ceny 🙁 . tiez som brala aj od nich kedysi parkrat, ale tie ceny nepustia. mam dojem, ze tam platim este aj pri akciach aj za vzduch, ktory dychaju 🙁 .

    Mag
  2. Zdravím Vás, ja som zo Zoofastu objednávala asi dva krát, tiež som sa bála, nakoľko väčšina recenzií bola výrazne negatívna. Mne doručili pomerne rýchlo moju objednávku, jediné, čo ma sklamalo, kapsičky, ktoré som objednala a boli v popise na sklade, mi nedodali, ale pani mi odtiaľ túto informáciu zavolala hneď po mojej objednávke a urobili sme zmenu. Druhý krát sa mi stalo to isté. V poslednej dobe si všímam podstatne vyššie ceny ako napr. v Zoohite, takže už od nich neobjednávam nič. Podstielku Cats best zväčša objednávam cez Mall, naposledy som ju kupovala v kamennom obchode, lebo rozdiel bol asi 20 centov v prospech Mall. Zoohit má dosť dobré ceny, akurát, že granule, ktoré momentálne moji chlapci papajú tam nemajú a druhé sú tam zase drahšie ako zvyknem kupovať.
    Ale človek si musí svoje peniaze odsledovať sám, naposledy mi v Zoohite objednanú vec nedodali ale vyfaktúrovali. Po mojej reklamácii mi bez problémov vrátili peniaze. Takže u nás momentálne vedie Zoohit, páčia sa mi aj bonusové body, za ktoré si potom môžem vybrať zadarmo darčeky:-)

    Darina
    1. nik nemá všetko, ale dnes je taká konkurencia že záleží na všetkých bonusoch ako zľavy, doprava zdarma, zbieranie bodov, odmeny, zákaznícky servis, rýchlosť a podobne….u mňa podobne ako u vás vyhráva zoohit, ale nakupujem aj inde….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..