Blog som postavil a začal plniť obsahom v roku 2011. Chcel som písať o mačkách a šíriť svoje znalosti medzi ostatných a zároveň i všetko, čo s mačičkami súvisí, ako móda, doplnky do bytu, celebrity a ich mačacie ratolesti, tetovania, šperky a podobne. Plánoval som vytvoriť jeden veľký virtuálny mačací svet, ktorý každému mačkárovi ponúkne to, čo ho zaujíma – od chovateľských rád, cez vtipné videá, po správy zo sveta, ochranu zvierat vo všeobecne až po poradňu a zábavu.

Po takmer 6 rokoch musím povedať, že môj cieľ sa naplnil alebo lepšie povedané plní každý deň. Web funguje, ľudia sem chodia, články sa im podľa komentárov a emailov páčia. Vytvoril som organickým spôsobom blog, ktorý nie je „poškvrnený“ reklamou a skrytým či zjavným marketingom. Mojím hlavným cieľom bolo šíriť vlastné skúsenosti a poznatky medzi chovateľov, najskôr len na Slovensku a teraz už aj v Čechách. A mojou jedinou investíciou je môj čas a znalosti. Neplatím si reklamu ani si nerobím PR. Nechávám to celé ísť svojou prirodzenou cestou.

Pred 6 rokmi bola situácia v online prostredí omnoho iná. Dnes už sú blogy v podstate „zastaralé“ a najmä nová generácia mileniálov očakáva videá a s nimi spojené vlogerské stránky a záplavu contentu na sociálnych sieťach. S tým ale súvisí aj využívanie práve vlogerov/bloggerov k marketingovým účelom a teda prezentácii produktov. Táto vlna je dnes stále na vzostupe. Bloggeri a vlogeri sú dnes platení za svoje videá a články, v ktorých prezentujú produkty a služby firiem, s ktorými spojili sily. Tlak marketingu na využívanie online priestoru so všetkým, čo ponúka, je dnes primárnou stratégiou – kľúčové slová, vyhľadávače, odkazy, bannery, remarketing, ambasadori značiek, ovplyvňovanie na diskusiách, product placement, skrytá reklama na blogoch a vlogoch,  atd. V podstate dne suž bbežný človek ani nevie čo je platená reklama, PR a čo je skutočný názor.

 

hračky, zábava, hry

Čím je blogger a vlogger sledovanejší, teda má viac followerov a odberateľov, tým lukratívnejšie ponuky na prezentáciu značiek mu chodia. WildCats je už nejaký čas tiež  zaujímavý pre marketérov. Návštevnosť máme okolo 12 000 mesačne, sme na všetkých sociálnych sieťach a máme možnosť ovplyvniť skupinu ľudí. Podľa Toplist.sk sme dlhodobo jedničkou vo svojej kategórii a podľa  Toplist.cz sme relatívne stabilne na  5. mieste. Ja som sa ale rozhodol neprofitovať z reklamy a to žiadnej! Web chcem ponechať svojmu organickému životu. Možno je to naivné, ale ja som ho naozaj postavil preto, aby som vám, čitateľom, predstavil tie veci a produkty, ktorým skutočne verím a považujem ich za dobré pre mačky a tiež pre vás a to na základe osobnej skúsenosti, ktorá sa v čase možno mení. Učím sa, rastiem, skúšam nové veci a o všetkom vás informujem. Reklama by mi síce zaplatila hypotéku a možno by ma dokázala aj slušne uživiť, ale online marketingom sa zaoberám v práci.  Tu nechcem robiť kompromisy a vyberať si, čo môžem a čo nemôžem o akom produkte či značke písať. Chcem vám dať relevantné informácie založené na mojom skutočnom pocite a na testovaní mojimi mačkami.

Viem, že dnes sme všetci zaplavení reklamami či to vnímame, vieme, alebo nie. Ja by som rád ostal i s WildCats mimo tohto komerčného prúdu. Keby existovali značky a produkty, ktoré by chceli spolupracovať, ja sa nebránim, ale vždy by to muselo byť založené na „slobodnom slove“ a pravde, nie na peniazoch, ktorými by sa kupoval môj názor len preto, aby sa zdvihli predaje. Produktu by som musel veriť, alebo ho aspoň odskúšať a potom sa zveriť s reálnym výsledkom. Rád by som spolupracoval s ľuďmi, ktorí tvoria skvelé a potrebné veci pre mačky a tie to tiež oceňujú, a neboja sa  názoru, ale sú tu takí?

Mojím snom bolo už dávno pradávno písať pre ľudí a keď som na blogu sme zistil, že moje články o mačkách majú najväčší ohlas, bolo rozhodnuté. Som nesmierne rád, že som už 6 rokov na mačacej scéne a že sa webu darí čím ďalej viac a že môžem publikovať aj v magazíne Pes a mačka a magazíne, čo vydáva retailová sieť Super ZOO, kde pôsobím ako garant pre chov mačiek. Dúfam, že aspoň trochu prispievam k zlepšeniu kvality života mačiek a to je pre mňa ta najväčšia odmena. Takže áno, stále píšem a snažím sa článkami pomôcť mačkárom lepšie spolunažívať s ich chlpatými priateľmi a to i bez reklám. Čo vidíte a čítate, to je skutočnosť, náš svet Wildcats, kde žijem ja, Kajo a moje kvarteto BLRA. Ďakujem všetkým že ste toho súčasťou a budeme radi ak s nami budete aj naďalej!

 

Kajo & BLRA

 

 

Podobné príspevky:

O AUTOROVI

O WEBE

6 Comments

  1. Skvele robis!!!! Presne ako hovoris, platenim blogerom sa neda verit ci je produkt naozaj kvalitny, alebo ziskovy…nenavidim blogy kde nemozes docitat strabku bez zaklikavania reklamy!! Vdaka tebe sme presli na granule carnilove, teraz vdaka tebe skusime liecit koloidnym striebrom, a celkovo sme sa od teba vela naucili. Dufam ze ako raw vegan budes stale vyhladat nove prirodne cesty pre macky, podporujeme aj simon’s cat je najlepsi 🙂 sledujeme ho kde sa da 🙂 len tak dalej tototo je prava cesta k spokojnym citarom 🙂 tesim sa na dalsie a dalsie clanky kedze niektore su starsie, ale stale platia 🙂

    Simona
  2. Ahoj,

    ďakujem krásne! Práve preto že v tejto oblasti /online marketing/ pracujem, viem veľmi dobre ako to chodí. Dnes nejde nikomu o kvalitu a pravdu ale o to, ako podstrčiť svoj brand, produkt, službu masám, aby sa urobil buzz a z neho boli predaje a spolupráce a ďalšie predaje. Blogy, vlogy, hodnotenia produktov, rebríčky kvality, výsledky vyhľadáváčov a zrovnávačov cien , PR a kopa iných vecí manipuluje ľuďmi a strká ich obchodníkom do dverí. Niekedy je to fayn, niekedy nie a inokedy je to zaplatená tragédia. Je to ale doba v ktorej žijeme a tak s tým treba pracovať.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..