Dnes vám chcem predstaviť novinku na Slovenskom trhu – diagnostické stelivo FUS TEST, ktorý na trh priniesol e-shop superbenek.sk. Viacerí z nás poznajú, aké je zložité v prípade potreby získať vzorku moču od našej micky. Ak sa nám to už aj podarí, tak vzorku je dôležité do 2 hodín odniesť ku veterinárovi na príslušné testy. Pravdou je, že mnohí veterinári dokážu odobrať vzorku moču priamo na ambulancii – buď punkciou cez dutinu brušnú, alebo zanesením katétra. V prípade, že ale z nejakého dôvodu sa to nedá, je na trhu viacero diagnostických podstielok. FUS TEST je pomôcka, vďaka ktorej zistíte, či je návšteva veterinára potrebná alebo nie. A ako funguje?

FUS TEST
JEDNODUCHÉ A BEZPEČNÉ SLEDOVANIE ZDRAVOTNÉHO STAVU MAČKY. INFEKCIE MOČOVÝCH CIEST JE NAJČASTEJŠIE OCHORENIE MAČIEK. FUS – mačací urologický syndróm (tzv. mačací urologický syndróm, SS) môže postihnúť zvieratá v akomkoľvek veku. Jedná sa o zápal, podráždenie alebo dokonca obštrukcie dolných močových ciest. Príznaky, ktoré možno pozorovať na FUS patria: časté močenie v malých množstvách, výskyt krvi v moči, bolesti sprevádzané hlasným mňaukaním, nechuť k použitiu toalety, nedostatok chuti do jedla, úzkosť, apatia. Použitie testu umožní včasné odhalenie urologických zmien u mačiek.

FUS TEST PRE MAČKY MÔŽE ZACHRÁNIŤ VAŠE ZVIERA PRED ZLOŽITOU A DLHODOBOU LIEČBOU.

ZLOŽENIE: Oválne granule impregnované pH. Každých 100 g granúl obsahuje fenolovej červene 0.02 g%, doplnkové látky na 100 ml.

NÁVOD:
1 – Po otvorení obsah vrecka by mal byť rovnomerne rozložený v toalete naplnenej podstielkou, ktorá je v častom kontakte s mačacím močom.
2 – Toaletu denne kontrolujte, hlavne farbu granúl. Prírodná žltá farba podstielky nevykazuje známky infekcie. Červená farba znamená, že je nutné ísť k veterinárovi, aby sa urobilo dôkladné vyšetrenie.
3 – Pri výmene celej podstielky v toalete sa sype nové balenie. Dôležité: Výsledky získané v priebehu skúšky sú predbežné a nenahrádzajú veterinárnu diagnózu.

Poznámky: V priebehu testu FUS neprispieva voňavá podstielka, kvapalné chemikálie, pretože môžu ovplyvniť jej výsledok .Z toalety by mali byť odstránené denne pevné látky. Nejedzte, chráňte pred deťmi a skladujte mimo potravinárskych výrobkov. Po použití si umyte ruky.

Spôsob použitia:
1. Rovnomerne posypeme podstielku testom.
2. Test reaguje po kontakte s mačacím močom.
3. Žltá farba testu znamená, žiadna infekcia.
4. Červená farba naznačuje, že je potrebné vyšetriť mačku veterinárom.

Balenie obsahuje 3 vrecká. Jedno vrecko stačí na mesiac.

Bella stráži záchodík

Zdrojom informácií je web predajcu a jeho newsletter vo forme priamych odkazov v texte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..