Naše mačky často trpia rôznymi poruchami zdravia a oslabenou imunitou. Je to spôsobené najmä tým, že ako pouličky žili v rôznych podmienkach, ktoré sa podpísali na ich imunite. Nie je to však pravidlo! Aj nechcená, či týraná mačička alebo tá nájdené na ulici, v záhradkárskej kolónii, môže disponovať skvelou imunitou a silným zdravím.
Rovnako aj plemenné mačičky či domáce z rôznych chovov majú rôznu úroveň zdravia a teda aj imunity. Je to v podstate presne ako s ľuďmi, každý je z iných podmienok s iným genetickým kódom a reaguje na podnety z vonkajšieho prostredia inak.

Mačacie akné

Moja Bella už takmer odvtedy, ako ju mám, mám trpí mačacím akné. Ćierne uhríky mala vždy na vrchnej časti chvostíka, po celej jeho dĺžke, od koreňa až po špičku. Pôvodná liečba prípravkom Peryxyderm sa zdala byť účinnou, ale neskôr už na to telo nereagovala a uhríky zase pribúdali. Následne som vyskúšal dlhú terapiu očiankou rostkovovou, ktorá ale tiež po nejakom čase prestala pôsobiť.
Tento rok sa akné zhoršilo a objavilo sa i na spodnej časti papuľky. Veľké uhríky sa zapaľovali, hnisali a pod čiernou chrastičkou sa ukazovali biele tvrdé platá hnisu.
Pýtal som sa ľudí, hľadal nové liečivo, niečo, čo by zabralo nadobro.
Dostal som tip na použitie koloidného striebra.

Nástup liečby koloidným striebrom

Koloidné striebro som začal používať pred niekoľkými mesiacmi. Jeho účinky chvíľu na seba nechali čakať, ale dnes už viem, že je to skvelý prostriedok, ktorý naozaj zaberá. Každý deň, minimálne dvakrát, som Belle natieral postihnuté miesta koloidným striebrom. Chvostík sa zrehabilitoval skoro hneď, papuľka sa doliečuje ešte teraz, ale akné ustupuje!
(O liečbe Bellinkinho akné ešte určite napíšem podrobnejšie informácie.)
Bellinkino chvostíkové akné a jeho liečba
Bellinkino chvostíkové akné sa zase zhoršuje 🙁

 photo P9010021copy_zps4a990cb6.jpg

Infekcie uší a kvasinky

Koloidné striebro som ale nakoniec využil aj inak. Medzi mačkami sa mi začal prenášať svrab a infekcia uší spôsobená nejakými kvasinkami. Pravidelné čistenie uší práve koloidným striebrom mi pomohlo zbaviť sa toho. Používal som nazačiatku prípravok Surolan. Neskôr som si ale všimol, že problémy už nemá jedna mačka, ale aj druhá a následne tretia. Ďalšie kolo liečby Surolanom už úspešné nebolo a začal som používať koloidné striebro. Každý deň som im čistil uši tampónikom napustením v AG roztoku a infekcia aj kvasinky o pár dní zmizli a už sa to nevrátilo.
Aktuálne doliečujem poslednú, štvrtú mačku, zvyšné sú už úplne vporiadku.

KOLOIDNÉ STRIEBRO – AG KOLOIDNÉ

Vďaka novému výskumu sa striebro stáva zázrakom modernej medicíny. Antibiotiká dokážu zabiť približne pol tucta rôznych chorobných organizmov, striebro je schopné zničiť až 650, a to bez negatívnej reakcie organizmu, pretože je takmer netoxické.

AG KOLOIDNÉ je netoxické, bezfarebné, mierne nahorklé, nemá žiadne vedľajšie účinky a nehrozí predávkovanie. Je toxické voči všetkým špecificky testovaným plesniam, baktériám, protozoám, parazitom a mnohým vírusom. K primitívnym formám života je striebro toxické ako najsilnejší chemický dezinfekčný prostriedok. Nie je známa žiadna choroba, ktorá by bola spôsobená organizmom, ktorý môže žiť v prítomnosti čo i len nepatrného množstva striebra. Podľa laboratórnych testov dochádza k deštrukcii baktérií, vírusov a plesní v priebehu niekoľkých minút od kontaktu so striebrom. Aby však bol účinok striebra čo najefektívnejšie – ekzémy, akné, atď. je nevyhnutné dopĺňať dostatok tekutín. Voda pomáha rýchlejšie vyplaviť rôzne toxíny z tela a tým zabraňuje ich hromadeniu.

Koloidné striebro môže byť používané zvonka, nastriekaním nezriedeného roztoku priamo na postihnuté miesta, potieraním pomocou namočeného vatového tampónu alebo nanesením Argentum gélu.

AG Koloidné možno aplikovať napr. pri:
kožných, plesňových a kvasinkových infekciách, nachladnutí, zápaloch ďasien, alergii, pásovom herpese, chrípke, prostate, akné, ušných a očných infekciách, stafylokoku, infekcii močového mechúra a močových ciest, na ošetrenie bercových vredov.

 photo P9010022copy_zpsc4d6a1d5.jpg

Je dôležité si uvedomiť, že koloidné striebro je viac či menej adaptogénne, to znamená, že určitá dávka môže vyhovovať jednému, ale nemusí druhému. Na určenie tej správnej dávky striebra pre vás je odporúčané použiť základy kineziológie a predovšetkým vlastný rozum.

Niekoľko príkladov použitia:

Akné: Ráno a večer pred spaním vyčistite dôkladne pokožku a osušte. Naneste koloidné striebro (postrekom alebo použitím vatového tampónu) priamo na postihnutú oblasť. Nechajte uschnúť. Pite dostatočné množstvo tekutín, zbavte sa vecí, ktoré môžu u citlivých pokožiek spôsobiť podráždenie (napr. avivážne prostriedky, agresívne pracie prostriedky). Pokožku umývajte iba vlažnou vodou a dôkladne oplachujte studenou vodou. Snažte sa nedotýkať pokožky tváre a ostatných postihnutých miest rukami. Možno tiež použiť Argentum gél, ako „pleťovú masku“. Plesňové ochorenie nôh: Riadne chodidlo umyte a usušte. Aplikujte koloidné striebro nástrekom priamo na postihnutú oblasť a nechajte uschnúť. Striebro môžeme aplikovať aj priamo na detské plienky.

Ušné problémy: Aplikujte 2 kvapky koloidného striebra priamo do ucha 3x denne. Aby prebytočná tekutiny nevytekala, vložíme do ucha kúsok vaty.
Zápal ďasien: Aplikujte 30 ml nezriedeného koloidného striebra priamo na ďasná 3× denne. Potom, čo príznaky ustúpia, pokračujte s udržiavacou dávkou 15 ml koloidného striebra aplikovanou na ďasná 1× denne.
Pásový opar: Pri pocitoch príznakov pásového oparu aplikujte cca 30 ml koloidného striebra 3× denne na postihnuté miesto. Alebo na postihnuté miesto aplikujte
Argentum gél, niekoľkokrát denne.
Kožné problémy: Vyrážky, popáleniny, odreniny, rezné rany, zápaly kože, ekzémy, miestne plesne, akné. Aplikujte koloidné striebro alebo Argentum gél na postihnuté miesta 2x až 3x denne

Domáce zvieratá:
Veľa majiteľov domácich zvierat má dobré skúsenosti s užívaním koloidného striebra pri ich liečení. Koloidné striebro môže byť použité aj na liečbu očí, uší, nosa a malých rán. Koloidné striebro môže byť tiež použité na odčervenie zvierat a ako prevencia pred rôznymi druhmi parazitov. Výsledky vás určite milo prekvapia.

Odporúčaný pitný režim: 3–4 dcl vody na 10 kg telesnej váhy.

To možno dosiahnuť stálym popíjaním malými dúškami po celý deň, maximálne však do 19 hodín večer.
NEOBSAHUJE farbivá ani konzervačné látky.

Zloženie:
striebro (99,999 % AG), demi- neralizovaná voda. Uchovávajte v tme a v dostatočnej vzdialenosti od zdroja s elektromagnetickým žiarením (TV, mobil, chladničky a pod.). Chráňte pred mrazom!

Info o výrobku prevzaté z tejto stránky: http://zelenalekaren.sk/index.php?route=information/news&news_id=9

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..