Dnes vám chcem dať do pozornosti veľký priestranný záchodík pre mačky Mega Comfy od spoločnosti Tommi. Ako mnohí skúsení chovatelia vedia, vybrať vhodný záchodík pre mačku býva často obrovský problém. Na trhu s komerčnými produktami je z čoho vyberať. Tvarov, veľkostí, typov, vybavenia je vskutku veľké množstvo.

Ako to tak býva, čím viac má toho človek na výber, tým ťažšie sa mu vyberá. Ja som skúsil ako nováčik klasický otvorený malý záchodík s ochrannou obrubou.
Photobucket
Ako mi kocúr rástol, zistil som, že je veľkostne nevhodný a vtedy som sa už dostal do kruhu ľudí na fóre Mačky SOS a tam mi poradili záchodík krytý, s filtrom a lopatkou. Prvým krytým záchodíkom u nás sa stal krytý záchodík – Easy Cat, ktorý distribuuje spoločnosť Ani Pet z Nitry.

Photobucket

Ako do domácnosti prichádzali ďalšie miciny, tak s každou pribudol aj ďalší záchodík. Keďže som bol s Easy Cat toaletou (40 x 50 x 40 cm) veľmi spokojný , kupoval som už len ten istý typ. Nakoniec sme skončili so 4 mačkami a 4 záchodíkmi. Ako som už písal v článkoch o hygiene, zlaté pravidlo mačacej hygieny hovorí, že pre každú mačku v domácnosti by mal byť vyhradený jeden záchodík + 1 navyše. No a keďže máme už dvoch kocúrov a náš Kollby je vskutku velikán s necelými 6 kilami, chcel som zakúpiť záchod vskutku veľký a priestranný, typovo podobný tým, čo mám a hlavne vysoký, aby sa tam nemuseli chalani krčiť ako doteraz. Nakoniec som si vyhliadol spomínaný Mega Comfy, ktorý distribuuje spoločnosť Aquapet.

Photobucket

Mega Comfy je vkustku obrovský. Jeho rozmery sú 66 × 50 × 46 cm, obsahuje filter, lopatku, igelitové vrecko na dno. Najviac sa teším z toho , že je konečne vysoký, lebo takých na trhu naozaj nie je mnoho. Úprimne dúfam, že ho ocenia aj naše mačky, hlavne mužská časť.

Photobucket

Touto cestou sa chcem poďakovať pani Márii Porubanovej zo spoločnosti Aquapet, ktorá mi vyšla v ústrety a pani Natálii Hodákovej z internetového obchodu Inter Store, cez ktorý mi záchodík predali aj s náhradnými filtrami.
Photobucket

4 Comments

 1. Zdravím,
  chcem sa opýtať na uhlíkový filter, ktorý sa v mačacích toaletách používa. Ten ak napáchne, treba kúpiť nový, alebo ho možno čistením zbaviť odóru?
  Ďakujem.

  Monika Kupčíková
  1. Zdravím,
   ja osobne kupujem nové, ale sú chovatelia, ktorí ich namáčajú do aviváže a následne nechajú uschnúť a používajú znovu. Ja si však myslím, že sa vodou materiál poškodí a stráca funkčnosť.
   🙂

 2. Dobrý deň,
  Kajo, rád by som sa spýtal, ako ste aj po čase spokojný s týmito toaletami, ako sa Vám osvedčili, po akom čase ich vymieňate, či aký typ, alebo značku by ste odporučili. Práve tento typ toalety ma zaujal, ale chcel by som vedieť Váš názor s časovým odstupom, či sa skutočne oplatia.

  Alex

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..