Vzhľadom na fakt, že máme momentálne doma zdravotný problém s giardiami (o ktorých napíšem aj články) zašiel som do drogérie DM, aby som zakúpil SAVO. Drogéria DM má vlastnú značku výrobkov pre domáce zvieratká „Dein Bestes„. O jej kvalite nie som úplne presvedčený, ale vždy keď tam som, rád si pozriem, čo je nové a zaujímavé, nech mám prehľad.

Tento krát ma zaujalo mačacie mliečko s probiotikami. O niečom takom som ešte nikdy pred tým nepočul.
Probiotiká sú živé organizmy, ktoré prežívajú v čreve a tvoria prirodzenú mikroflóru. Jedná sa o prospešné kmene baktérií, ktoré pomáhajú zabezpečiť normálne fungovanie čriev. Do tejto kategórie patria: laktobacily, bifidobaktérie, streptokoky, enterokoky a nepatogénne kvasinky – Sacharomycces.
Photobucket
Probiotiká, aby boli účinné, musia obsahovať dostatočné množstvo životaschopných baktérií, ktoré sú schopné sa dostať cez tráviaci trakt až do čreva (vzhľadom na žalúdok a kyselinu HCL a iné prekážky na ceste do čreva).
Photobucket
Jedno probiotické mliečko som si teda zakúpil. V súčasnom období vzhľadom na zdravotný stav, podávam našim štyrom cicíkom probiotiká Probican. Tak ma teda napadlo vyskúšať i toto, či bude chutiť. Mliečka pre mačky občasne kupujem ako doplnok stravy a 3 mickám veľmi chutia.(Whiskas a Gimpet)
Photobucket
Doma malo probiotické mliečko veľký úspech a tak ho chcem všetkým odporučiť. Je mi jasné že nenahradí vet. probiotiká, ale je to vhodný doplnok k strave.

Okrem toho existuje aj rad prebiotických produktov od spoločnosti VIYO. Ide však tiež len o doplnkové krmivo. Vyskúšal som ho už dávnejšie, ale nezožal veľký ohlas. Je menej „žravý“. Určite ale plánujem skúsiť znovu a prípadne nepodať samostatne ale zamiešať do konzervy napríklad.

Prebiotiká sú nestráviteľné látky obsiahnuté v potravinách, ktoré podporujú rast, prežívanie a aktivitu črevných baktérií (probiotík). Prebiotiká sú významnou zložkou nášho imunitného systému. Podporujú rast užitočných baktérií a zamedzujú rastu nevhodných baktérií. Medzi prebiotiká patria napríklad oligosacharidy ( najmä z materského mlieka), nestráviteľné zložky potravy ako vláknina.

6 Comments

  1. Ja mám tiež dobré skúsenosti s produktami DM pre zvieratká. Pre svoje mačičky tam kupujem okrem mliečka aj konzervy. Skús ich niekedy, majú vyšší obsah bielkovín ako bežné konzervy, kupujem tie cez 10 % a výborne chutia mojim mickám. Už na štruktúre vidno, že sú tam kúsky mäsa či vnútorností, výborne voňajú. Vzhľadom na cenu je to slušná kvalita, nevravím, že najlepšia. ja im ich miešam s vareným mäskom, aby som zvýšila podiel mäsa, stále je to cenovo slušná alternatíva. Plus k tomu kvalitné granule na večer. Keď máš viac mačiek a nie si milionár, stále je to dobrá možnosť. Výborné sú aj mištičky s rôznymi omáčkami, naše cicúchy ich milujú.

    Zdenka
  2. ja môžem dat svôj tip na DM-kové výrobky pre mačky a to dein bestes schnurr, je to 8 ks takej tekutej mlsky, 4 ks sú Q10 a 4 ks obsahujú zinok a hroznový cukor. Stačí dať na prst a mačička pekne olíže. Pre mňa je to dobrý pomocník, keď Niko(kocúr) nechce papať pasty proti bezoárom, tak mu to pokvapkám tou mlskou. Mimochodom aj pastu na bezoáre tam majú, v porovnaní s inými super lacnú, akurát, že tam dali zlý slovenský preklad, podľa prekladu je to len pochúťka alebo odmena, ale keď odlepíte ten papier, tak priamo na tube je v nemčine napísané, že to slúži proti bezoárom ( prehltnutým chlpom ).
    Čo sa týka konzerv, aj tých 10% obsahu mäsa je pramálo ale stále viac ako 4% vo veľkej väčšine konzerv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..