Moja levica Aimme oslavovala začiatkom roka prvé výročie od adopcie. Vtedy dostala krásne darčeky a aby sa iné micinky neurazili, dostali nádielku zo sady Catit Design Senses. Po nejakom čase by som sa rád vrátil k niektorým produktom a napísal ich recenziu – aby ste si vy ostatní vedeli urobiť lepší obrázok.

Spoločnosť Hagen a ich produkty z rady Catit Design Senses som tu ospevoval už veľakrát – nebudem sa opakovať. 🙂 Nechcem, aby niekto nadobudol dojem , že ide o platenú reklamu. 🙂

Z tejto rady som vždy chcel všetko – jednou z posledných vecí bol práve trávnik, ktorý mi pripadal ľudovo povedané, ako „kravina“. Trávu si zasadím aj sám a nepotrebujem na to špeciálnu nádobu. Hagen trávník Catit Design Senses však nie je len taká obyčajná nádoba pre pestovnaie trávy.  🙂 Samozrejme má pekný materiál, ladí s inými produktami v rade a dá sa k nim pekne nakombinovať. To je všetko úžasné a bez debaty veľké +. Výhodou však je, že naozaj z nej trávu tak ľaho micinky nevyhryzú a nerobia neporiadok.  Sám som neveril, ale je to tak.  Áno, nejaké to steblo sa von dostane, určite aj s korienkom, ale pri porovnaní drania trávnatého poľa v kochlíku či hrantíku, je toto naozaj minimum. Svoj účel teda plní perfektne.

 

Myslím, že vysoká cena za substrát so semenami trávy sa dá nahradiť klasickou zeminou a lacnejšími semenami -napr od VitaKraftu – tie nakupujem.

mačacia tráva

To, čo mi ale prekáža je, že trávnik je urobený ako ďalší element do sady k guľovej dráhe, labyrintu a iným. Bohužiaľ ale akonáhle trávnik položím na zem, za pár dní je po ňom.  Je to veľká škoda, pretože takto nemôže byť súčasťou ostatných komponentov. Je ale možné, že ak bývate tam, kde slnko krásne hreje i na podlahy, takýto problém mať nebudete.

 

Aby som to zhrnul – produkt je naozaj kvalitný, plní svoju funkciu, dobre sa s ním pracuje a ešte lepšie sa čistí. Jeho nevýhodami je vysoká cena za substrát a nevhodnosť uloženia na zem, kde pre nedostatok slnka tráva hynie.

 

Preto to mám položené v kuchyni na okne, kde mi trávička pekne rastie a dorastá, kým ju Bella neuľahne 🙂

 

Bella sedína trávniku

 

Podobné články:

Rogz.cz – Hagen Cat it Design – Interaktívne hračky pre mačky

Kŕmne dosky a labyrint pre aktívny príjem potravy takmer ako “za babku”

Robinkova oslava 2. narodenín

Prvá oslava narodenín Aimme v novom domove

Aimme oslavovala prvý rok od adopcie, ale darčeky dostali aj BLR

4 Comments

    1. von nikdy chodiť nechcela, bojí sa opustiť byt, ale do trávniku si ľahá i sedáva v ňom..podľa toho v akej nádobe je tráva zasadená…jednoducho trávu miluje a chce s ňou byť v úzkom kontakte 🙂

      1. to je sranda 🙂 kamaratka co ma barmu ta v zivote nebola vonku a ked prvy krat mala travu pod nohami tak si otriasala labky akoze na com to ona preboha stoji 🙂 🙂 ani moj kocurik nejako prehnane pozitivne nereaguje na travu v kvetinacoch. Tak aspon je Belinka vynimocna 😉

        Slavky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..