Mám takú tradíciu, každý rok navštíviť v predvianočnom období Bratislavu a stretnúť sa s tými, čo mám rád. Je ťažšie nájsť si v tomto období čas, posedieť si a predebatiť životné udalosti posledných mesiacov. Všetci moji blízki si ale vždy nájdu pár hodín v  nabitom programe, aby sme sa aspoň na chvíľu videli a pobudli spolu. To sú vlastne moje tradičné Vianoce.

Tento rok sme sa rozhodli stráviť spoločné chvíle v príjemnom prostredí, v kaviarni plnej mačiek v centre Bratislavy pri dobrom víku a čaji. Hoc som rodený Bratislavčan, Čajakova ulica bola pre mňa veľká neznáma a navigácia mi príliš nepomohla. Lokalitu síce poznám, len trafiť do správnej uličky mi robilo problém.

Ako som si ale sadol a rozhliadol sa, všetko bolo už len minulosťou. Kaviareň pôsobí veľmi útulným a umeleckým dojmom. Presne podľa mojich predstáv všade na stenách visia najrôznejšie podobizne mačiek. Tieto originálne umelecké výtvory sú nielen skrášlením, ale zároveň aj predajnou galériou. Okrem obrazov tu nájdete i praktické doplnky do domácnosti či len dekorácie, ktoré zútulnia váš domov.

Hlavná, vstupná časť kaviarne, je ne-mačková zóna, cicúchy sa tu premávajú až večer, po záverečnej. Do tej chvíle majú vyhradenú zadnú miestnosť s posedením i pre hostí.

Steny zdobia veľmi originálne škrabadlá a dosky vytvorené z paliet, ktoré všetci dobre poznáme. Skvelý nápad podtrhuje originalitu celého priestoru a jeho milej obsluhy. Priestor nie je plocho designový, chladný a umelo strojený, ale naopak pôsobí útulne, prirodzene, domácky a to je presne to, čo od dobrej kaviarne ja očakávam.

Aktuálne sa v kaviarni tešili záujmu dve mačičky, šibalka Stella a korytnačinová Amber. Tretí, stály prírastok bol po neúspešnej adopcii v karanténe.

Obe mačičky ma prekvapili nielen pekným postojom k hosťom a ochotou sa im venovať a nechať sa pohladiť, ale hlavne výbornou kvalitou ich srsti!

Ako väčšia skupinka ľudí sme obsadili celú „mačaciu miestnosť“ a pri rozhovoroch nám mačičky robili veľmi milú spoločnosť.

Svoju úlohu pri tvorbe tohto nekonvenčného príjemného prostredia zohrali aj ich majiteľky a zároveň obsluha. Môj dojem bol výborný a pobyt tam sa mi veľmi páčil.

Až sa to hanbím priznať, ale bola to moja prvá návšteva mačacej kaviarne. Každopádne chcem určite urobiť malé turné po všetkých v okolí /CZ a SK/ a o každej napísať obdobný report.

 

Mačacia kaviareň Mačinézy
Čajakova 1 ( roh Čajakovej a Beskydskej)
Bratislava

FB stránka za odazom tu.

 

Podobné príspevky:

Prvá mačacia kaviareň v Bratislave pomôže aj opusteným zvieratkám

Mačacie kaviarne na Slovensku a v Čechách

Paris Hilton zavítala do mačacej kaviarne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..