Každý rok, viac ako 10 000 živých zvierat je zastrelených, dobodaných, zmrzačených a zabitých počas hrôzostrašných vojenských tréningov, ktoré majú simulovať zranenia na bojovom poli. Ale tréningy odhalené vo videu nezodpovedajú podmienkami tým, aké sú na bojovom poli a nepomáhajú vojakom zachrániť im ich životy.

Vo videu, ktoré bolo zaslané organizácii PeTA, sa vykonávali kruté tréningy zvierat vo Virginii. Počas nich spoločnosť pod názvom Tier 1 Group, ktorá bola najatá armádou, ukazuje naozaj neľudské a kruté zaobchádzanie so zvieratami, pre ktoré nemôže existovať ospravedlnenie. Živým kozám boli lámané a rezané nohy v kolenách a to zastrihávačmi stromov a kríkov, zvieratá boli opakované bodané a a boli im vyberané i vnútorné orgány. Kozy stonali, nariekali a kopali, čo je jasnou známkou toho, že im nebola podaná adekvátna anestézia.

Počas týchto krutých cvičení je počuť istého inštruktora z Tier 1 Group, ktorý rezal nohy koziam a žartoval s iným pracovníkom o tom, ako napíšu pieseň o mrzačení zvierat.
Na konci tréningov boli kozy zabité strelnou zbraňou priamo do tváre a rozsekané na kúsky.

Oscarový režisér a veterán Americkej armády Oliver Stone, predstavil pre organizáciu PeTA toto video zneužívania zvierat pre účely tréningov v armáde a nahral k nemu i komentár.
Video nie je pre slabšie povahy!!!

Kruté výcviky ako tento prebiehajú bežne na území USA aj keď mnohé vojenské útvary a zariadenia nahradili zvieracie laboratóriá a využívajú simulanty života, ktoré dýchajú, krvácajú a „umierajú“.
Armádna škola – Rascon School of Combat Medicine vo Fort Campbell nevyužíva živé zvieratá v ich tréningových programoch a verejne vyhlásila, že využívanie simultantov je viac realistické, pretože sa viac podobá na človeka, ako zviera.

Ministerstvo obrany vyžaduje používanie alternatív zvierat, keď je to možné a dostupné, ale takáto politika nie je vynútiteľná.

Vedúci chirurg v armáde USA v odpovedi na e-mail zaslaný organizáciou PeTA uviedol, že „neexistuje dôkaz, že tréning na živých zvieratách zachraňuje životy“.

Je neskutočné, kde všade sa pod zámienkou ochrany človeka deje neľudské a nehumánne zabíjanie, trápenie, týranie a mrzačenie živých zvierat. Ako keby nestačilo, že človek zabíja človeka. 🙁

Zdroj informácií nájdete tu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..