Zlyhávanie obličiek je veľmi zvláštne ochorenia. Je to ako jazda na horskej dráhe. Vie prekvapiť a raz ste hore / výsledky sú v norme a raz dole / výsledky sú strašné/. Presne tak s Robinkom žijeme už viac ako rok a pol.

Dobrá správy z októbra 2017 a januára 2018 sa rozplynuli ako sen na začiatku leta. Robinové krvné testy sa zhoršili a to výrazne. Kreatinín sa zvýšil až o 54%. Jasne sa teda ukázalo, že v liečbe sa zatiaľ nesmie poľaviť a Robin musí dodržiavať prísnejšiu diétu, ako to bolo predtým.

 

Po dvoch mesiacoch som ho vzal na testy znovu. tentokrát som mal možnosť ho aj zvážiť a Robin má krásnych 4,5 kg. Takže na váhe nabral a neubral ako som predpokladal, čo bola veľmi dobrá správa.

labvet, krv, testy obličky

Čakanie na výsledky krvi je vždy strašné, dlhé a plné nervozity. Obzvlášť toto. Skutočne som sa bál, čo sa zase objaví. Robinko ale prekvapil, má doposiaľ najlepšie výsledky, ako zdravý kocúr.

výsledky krvi, krvné testy, krv, biochémia, veterinárne laboratórium

Zo svojho pozorovania zisťujem, že prísna diéta /Royal Canin RF 23/ jeho stavu najviac pomáha. Akákoľvek zmena týchto granulí viedla znovu k zhoršeniu krvných testov. Jedno 2 kg balenie stojí 510 Kč a Robinovi vydrží okolo 33 dní. Kupuje sa len u veterinára alebo na recept aj v niektorých e-shopoch.

Liečba zlyhávanie obliečiek u kocúra homeopatia, vitamín C

V liečbe teda aj napriek pekným výsledkom nepovoľujeme, stáva bez zmeny a uvidíme, aký bude ďalší vývoj.

 

Podobné príspevky:

Aktuálne zmeny v liečbe zlyhávania obličiek Robina

Robinove výsledky krvných testov za zhoršili

Robinko má s dg zlyhávanie obličiek už všetky krvné ukazovatele v norme

 

2 Comments

  1. Prosím poraďte môjmu kocúrik ovi odchádzajú obličky. Mame aj vodu na pľúcach. Bojíme sa infuzkovat aby ho nezaliala voda. Je apaticky malo papa schudol. Čítala som tu o kocúr och ale čo im môžem dávať papať. Môže vôbec mačacie mlieko? Máme kapsičky renal. Nechcem mu dávať kortikoidy. Poradte

    Eva
    1. Dobrý deň,
      to ma veľmi mrzí. Ja ale nie som veterinár, viem len to, čo sa týkalo môjho kocúra. Liečený je diétou – granule RF 23 od Royal Canin. Vďaka tomu má krvné výsledky ako zdravá mačka. Neviem akého máte veterinára, ale já som nasledoval jeho rady a chvíľ som liečil aj homeopatikami, ale tie nemali žiadny efekt. Kapsičky renal mi neznejú ako oficiálna diéta. Mačacie mlieko by som nedával vôbec!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..