Robin trpí zlyhávaním obličiek. Degeneratívne ochorenie postupne ničí parenchým obličiek a tie prestanú pracovať. Následne je organizmus bez čističky  odpadu a teda zanesený toxickými látkami, ktoré se akumulujú a telo postupne zabijú. Toto ochorenie nie je podľa západnej medicíny vyliečiteľné, ale liečiteľné. Podľa stavu a progresu sa dá nastoliť liečba, ktoré degeneráciu spomaľuje. Robin je našťastie v počiatočnej fáze. Tu sa osvedčila terapie prísnou diétou.

Za rok a pol liečby sa jasne ukázalo, že to, čo platí na udržania krvných ukazovateľov v norme je jednoznačne diéta RF 23, Royal Canin. Vždy, keď došlo k jej zmene, nastal výkyv hodnôt a bohužiaľ tým nežiadúcim smerom. Homeopatiu som zvolil ako alternatívu , ktorá mi  mala pomôcť v boji s Robinovou nečistotnosťou, ako vedľajším príznakom ochorenia. Zároveň som veril, že by pomohla jeho zdravotný stav vylepšiť, k nie úplne zvrátiť.

výsledky krvi, krvné testy, krv, biochémia, veterinárne laboratórium

Nemyslím si že západná medicína má odpovede na všetky otázky, ale rozhodne si to nemyslím ani o alternatívnej medicíne. Nie som zarytý zastánca ani jedného smeru. Naopak, chcel som využiť oba a synergicky Robinov zdravotný stav vylepšiť. Po roku liečby homeopatikami a ich trojnásobnej výmene, som sa rozhodol už ďalej nepokračovať. Záznamy výsledkov krvných testov a časová os zmien v živote Robina jasne ukazujú, že homeopatiká nemali žiadny vplyv ani na fyzický ani na psychický stav.  Neodsudzujem tento spôsob liečby, ani netvrdím, že sa k nemu niekedy ešte nevrátim, ale v tomto konkrétnom prípade sa žiadny výsledok nedostavil a teda nie ej dôvod v liečbe pokračovať.

Robin ide na test krvi

Robin bude aj naďalej užívať bylinné preparáty  v kombinácii s vitamínom C a diétu RF 23. Táto kombinácia udržuje jeho krvný obraz ako u zdravej mačky a teda nie je dôvod na nejaké ďalšie experimenty.

 

Podobné príspevky:

Robin má zase výsledky ako zdravý kocúr

Aktuálne zmeny v liečbe zlyhávania obličiek Robina

Robinove výsledky krvných testov za zhoršili

Robinko má s dg zlyhávanie obličiek už všetky krvné ukazovatele v norme

6 Comments

 1. Dobry den, mam orientalnu kratkosrstu macku a tiez ma diagnozu chronicke zlyhavanie obliciek. Chorobu jej diagnostikovali po novom roku. Lekari mi povedali, ze si mam uzit kazdu chvilu s nou, akoby mala byt posledna. Hovoria mi to od Januara az doteraz a je pomaly Jun. Chcela by som sa porozpravat/popisat si s niekym skusenejsim. Lekari mi hovoria dookola to iste aj napriek tomu, ze mam vzdy rozlicne otazky. Chodim s nou na transfuznu liecbu, kreatin ma 700. Mam pocit, ze urobia to, co je potrebne, ale viem, ze sa da urobit viac. Urcite pre nu ja mozem urobit viac a touto cestou vas prosim o pomoc, kazda rada sa mi zide. Mohli by ste mi prosim zanechat mail v komentari? Dakujem.
  S pozdravom Sasha

  Sasha
  1. Dobrý deň,
   ďakujem za email. Ja nie som veterinár a kliniku neriešim, môžem len predať skúsenosti.
   článok naktorý reagujete je príbeh môjho druhého kocúra s touto diagnózou. Tam sa môžete preklikať ako k diagnostike, tak aktuálnej liečbe a stavu a niekde je tma i tabuľka s výsledkami krvných testov.
   Prvý kocúr mal rýchly priebeh a kreatinín960 keď ho diagnostikovali. Do 14 dní umrel.
   Druhý kocúr je stabilizovaný, kreatinín má /05/2019/ 133.
   Okrem klasickej medicíny som vyskúšal i domáce recepty/internet je toho plný, dokonca sú aj recepty na diéty z mäsa, ktoré západná medicína úplne odmieta v liečbe zlyhávania obličiek/, tak i homeopatiu. jediné čo malo pozitívny ohlas na jeho fyzický stav bola veterinárna diéta.
   Každý prípad je ale iný, každý organizmus reaguje inak.
   Pokiaľ sa vám prístup a postup lekárov nepáči, vždy môžete nájsť iných.
   Mám inú mačku s rakovinou a jej chorobu /diagnostiku a liečbu/ som konzultoval na troch miestach, kým som našiel odborníka, ktorý vedel presne čo a ako, ale na základe adekvátnych vyšetrení a tak aby neplytval ani časom, ani peniazmi a mačka doprial vyššiu kvalitu života.
   Nie som vet, ale táto diagnóza sa dá len liečiť, nie vyliečiť a 700 je naozaj veľká vysoká hodnota poukazujúca na to, že obličky vypovedajú službu.
   Viete ich nahmatať, sú tvrdé? Môj prvý kocúr ich mal ako kameň, tvrdé.
   V predlžovaní života sú účinné transfúzie, ako viete a využívate a potom je určite veľa najrôznejších liekov a diét. Otázkou je len to, čo sa rozhodnete urobiť vy. Transplantácie sa robia tiež, ale pred rokmi to bolo možné len v USA.
   Zo skúseností som sa veľa naučil a poučil. Dnes mám 3 mačky s „nevyliečiteľnými“ chronickými chorobami. To, čo som ale potreboval vždy vedieť je, čím presne trpia, aké sú možnosti liečby a manežment bolesti.
   Niektorí veterinári z praxe „vedia“, ako to dopadne a nemajú potrebu robiť zbytočné testy. Oni toto „potvrdenie“ nepotrebujú. To častokrát my.
   Iní zase vyžadujú presnú diagnostiku, veľa testov a nakoniec majú rovnaký záver. Ale všetci majú 100% istotu – oni i vy.
   No a posledná skupina sa snaží urobiť len to nevyhnutné, aby bola možná diagnostika alebo návrh najnutnejšej liečby, aby majiteľ mal informáciu na základe ktorej sa môže rozhodnúť a zviera netrpelo viac, ako musí a odišlo pokojne, bez bolesti a ideálne doma.
   Každá skupina má ale lepších a horších profesionálov, rovnako ako je to v každom odbore.

   Tuje kontakt: wildscats@wildscats.com

   Lucián a BLRA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..