Kocúrici žijú v rodinnom dome a v záhrade u osamelého, vyše 80-ročného pána, bývalého poľovníka, ktorý pôvodne mačky neznášal, ale ako mu umrel syn, manželka a starý pes, prichýlil na dvore túlavého kocúra a potom ďalšieho a ďalšieho. Za nimi sa pritiahla mačka, ktorá sa okotila. Starý pán medzitým zmenil zmýšľanie i priority, a mačičku aj s malými si bez znalostí o chove mačiek hýčkal pri krbe v obývačke. Keďže ju však púšťal aj von, a dom sa nachádza na rušnej križovatke, maminku-mačičku pred troma týždňami zrazilo auto. Jedného z kocúrov som na jar odpratávala z cesty sama, ešte bol teplý a šofér sa ani neobťažoval zastaviť a odtiahnuť zvieratko na krajnicu, a to žijeme v štvrti rodinných domov v „kultúrnom“ meste 🙁 Proste, zatiaľ ostali títo trojmesační ryšavobieli kocúrici a čiernobiela mačička, ktorú sa pán rozhodol nechať a uhovorila som ho na zimu na jej kastráciu, aby sa mu netúlala a nebehala cez cestu.
Starý pán sa rozhodol darovať ich do rodinného domu, kde budú mať viac bezpečia. Hľadá sa im teda nový domov, kde sa o nich postarajú a darujú im lásku , opateru i voľný výbeh.

UPDATE Obaja kocúrici sa adopcie nedožili. Našli však pokoj a svoje miesto v mačacom nebíčku.

Ďakujem veľmi pekne!
Ryšavobieli krásavci hľadajú láskyplný domov so záhradkou
Ryšavobieli krásavci hľadajú láskyplný domov so záhradkou II
Ryšavobieli krásavci hľadajú láskyplný domov so záhradkou III

3 Comments

  1. Ďakujem za update. Je to dom oproti nám – teda ja my bývame na tej istej rušnej križovatke. Zo smrti tohto kocúrika a ďalších nehôd viním magistrát nášho mesta, ktorý už dve desaťročia sľubuje severný obchvat mesta smerom na Banskú Bystricu, keďže hlavný južný ťah je poddimenzovaý a permanentne preťažený. Vodiči, vrátane kamionistov, idúci na BB, obchádzajú túto cestu tak, že zavedú autá cez sídlisko a potom štvrť rodinných domov do centra a tak sa napoja na cestu na BB. Ostatný mesiac sa situácia sťažila tým, že mesto začalo opravovať most pod hradom, kde sa na cestu do centra pripájali aj tí, ktorí pôvodne jazdili po južnom obchvate. Proste teraz všetci chodia cez nás… Je to na hlavu, ako celý náš magistrát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..